Wiadomości

  • 15 czerwca 2024
  • 24 czerwca 2024
  • wyświetleń: 4993

[ZDJĘCIA] Noc Świętojańska z hiszpańską nutą: rodzinne święto pełne atrakcji w skansenie!

W niedzielę 23 czerwca wyjątkowe obchody Nocy Świętojańskiej odbyły się w Skansenie - Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej. Zobaczcie zdjęcia!

Noc Świętojańska z hiszpańską nutą: rodzinne w skansenie! 23.06.2024 · fot. Grzegorz Załucki / pless.pl


W programie znalazły się warsztaty plecenia wianków, szukanie kwiatu paproci w ramach gry terenowej, przygotowanej przez grypę teatralną "take tam". Zarówno dzieci, jak i dorośli musieli wykazać się sprytem i zdolnościami detektywistycznymi. O hiszpańskich obchodach Nocy Świętojańskiej opowiedziała Agnieszka Wadas, autorka popularnych książek dla dzieci "LOS TORROS, czyli rodzinka po byku". Dowiedzieliśmy się m.in. jak Hiszpanie w różnych regionach świętują tę magiczną noc, ile razy należy przeskoczyć morskie fale, aby zapewnić sobie szczęście i co z tą magiczną nocą ma wspólnego...jajko.

Na dzieci czekały atrakcje: m. in. przygotowanie inscenizacji morskiej, skoki przez miednicę z wodą czy pisanie życzeń świętojańskich. Nie zabrakło konkursów z nagrodami. Całe wydarzenie umiliły nam dźwięki muzyki ludowej oraz hiszpańska gitara.

ar / pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Skansen

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj