Edukacja

  • 4 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 3008

Boisko i plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 1 oczekują na pozwolenie na budowę

W ubiegłym roku gmina Pszczyna podjęła kroki w kierunku przebudowy terenu sportowego przy Szkole Podstawowej nr 1. Inwestycja, która ma na celu stworzenie nowoczesnego boiska wielofunkcyjnego wzbogaconego o dodatkowe udogodnienia dla dzieci, obecnie czeka na pozwolenie na budowę.

Stan przyszkolnej infrastruktury sportowej w SP 1 Pszczyna · fot. Arkadiusz Gardiasz, Grzegorz Kuczera, Marek Szklorz


Przypomnijmy: o remont boiska wnioskowali wiosną 2023 roku radni Arkadiusz Gardiasz, Grzegorz Kuczera i Marek Szklorz, którzy wspólnie z przewodniczącym zarządu osiedla Śródmieście, Jackiem Grandą, zaapelowali do burmistrza o niezwłoczne opracowanie dokumentacji projektowej związanej z wykonaniem nowego boiska szkolnego. O tej interwencji pisaliśmy tutaj: [FOTO] SP nr 1 bez boiska i placu zabaw. Radni interweniują. Trzeba również zaznaczyć, że dużą rolę odegrała Rada Rodziców, która spotykała się z burmistrzem, projektantami i brała udział w całym procesie.

W sierpniu ubiegłego roku informowaliśmy, że Urząd Miejski ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego nad zagospodarowaniem terenu boiska. Teraz ratusz stara się o pozwolenie na budowę.

Planowane przedsięwzięcie zakłada powstanie za budynkiem szkoły nowego boiska z małą trybuną oraz placu zabaw otoczonego zielenią. Nowe boisko ma być miejscem, które nie tylko spełni potrzeby sportowe uczniów, ale również stanie się centrum aktywności rekreacyjnej dla całej społeczności szkolnej oraz lokalnej.

- Pragnę zapewnić, że gmina czyni starania, by zadanie zrealizować jak najszybciej - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

- Boisko wielofunkcyjne to nie tylko miejsce do uprawiania różnych dyscyplin sportowych, ale również platforma integracji społecznej oraz promocji zdrowego stylu życia.

Nowe boisko będzie wyposażone w liczne atrakcje dla dzieci. Na placu zabaw pojawią się: huśtawki, zestawy wspinaczkowe oraz zjeżdżalnie. Dodatkowo, wyznaczone zostaną miejsca do gier podwórkowych.

Boisko i plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 1 oczekują na pozwolenie na budowę
Boisko i plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 1 - koncepcja · fot. UM Pszczyna

ar / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 1 im. Książąt Pszczyńskich w Pszczynie" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Książąt Pszczyńskich w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 1 im. Książąt Pszczyńskich w Pszczynie" podaj