pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 2 listopada 2021
  • wyświetleń: 984

Projekt "Mała Francja w Pszczynie"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Niepubliczny Zespół Placówek Edukacyjnych" podaj

"Mała Francja w Pszczynie" to projekt edukacyjny Muzeum Zamkowego w Pszczynie i Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszczynie. W ramach tej współpracy wszyscy uczniowie uczący się języka francuskiego w NSP1 będą szukać Francji w Muzeum Zamkowym w Pszczynie.

Projekt Muzeum Zamkowego w Pszczynie i NSP1 "Mała Francja w Pszczynie"


Cały projekt ma przybliżyć uczniom historię i kulturę Francji. Zajęcia będą odbywały się cyklicznie, wierzymy, że te żywe lekcje historii i kultury sprawią, że Francja stanie nam się jeszcze bliższa.

Podczas pierwszej wizyty uczniowie zwiedzali Zamek, a dzięki Pani Małgorzacie Wójcik zwiedzanie było ciekawe, nietypowe i intrygujące. Następnie uczestniczyliśmy w warsztatach dotyczących zasad dobrego wychowania. Uczestnicy poznali modę charakterystyczną dla debiutantek na dworze królewskim. Zwieńczeniem warsztatów było stworzenie autorskiego kodeksu savoir-vivre.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie!

Muzeum Zamkowe

43-200 Pszczyna
ul. Brama Wybrańców 1

tel. 032 2103037
tel. 032 4490888Niepubliczny Zespół Placówek Edukacyjnych

43-200 Pszczyna
ul. Bielska 54

kom. 784282997
kom. 502243181źródło: Zespół NZPE

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.