pless.pl

Reklama

Edukacja

  • 15 grudnia 2021
  • wyświetleń: 871

Otwarto "Eko-Laboratorium Karola" z funduszy WFOŚiGW

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach" podaj

Otwarcie nowej sali lekcyjnej -"Eko-Laboratorium Karola" w Szkole Podstawowej w Pielgrzymowicach w październiku było okazją do przygotowania przez uczniów lekcji pełnej eksperymentów.

Reklama

Otwarto „Eko-Laboratorium Karola” - zieloną pracownię w szkole w Pielgrzymowicach - 19.10.2021 · fot. UG Pawłowice


Uczniowie w roli nauczycieli zaprezentowali różne doświadczenia związane z wodą m.in. przeprowadzono doświadczenie związane z oczyszczaniem wody, której następnie zbadano pH, zaprezentowano reakcje wody w kontakcie z innymi substancjami.

Wśród zaproszonych gości był m.in. Wójt Gminy Pawłowice Franciszek Dziendziel oraz Zastępca Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach Adam Lewandowski.

To właśnie z funduszy WFOŚiGW została wykonana kolejna, już trzecia, "zielona pracownia" w gminie. Pieniądze na jej wykonanie zostały pozyskane w ramach konkursu "Zielona Pracownia 2021".

Dokumentację konkursową przygotowały nauczycielka biologii Agnieszka Król i nauczycielka chemii Aleksandra Holewik oraz nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej i pracownicy administracji Szkoły Podstawowej im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach. Projekt zielonej pracowni z Pielgrzymowic znalazł się wśród 61 najlepszych i otrzymał dotację w wysokości 50 tys. zł.

Wyremontowana sala została odmalowana, wymieniono instalację elektryczną: zamontowano nowe oświetlenie LED oraz doprowadzono gniazdka do stanowisk pracy przy blacie roboczym. Nowoczesne laboratorium wyposażone jest w elektroniczne czujniki i oprogramowanie do interaktywnej wizualizacji i analiz służących do przeprowadzania eksperymentów i doświadczeń stacjonarnych oraz doświadczeń w terenie. Dzięki nowoczesnym pomocom dydaktycznym będzie można wykonywać badania i pomiary, m.in. wody, gleby, powietrza, prądu elektrycznego, mikroskopowania oraz przeprowadzenia doświadczeń. W sali będą odbywać się lekcje biologii, chemii, fizyki i przyrody.

Dzięki utworzeniu EKO-LABORATORIUM KAROLA będzie możliwa realizacja Programu edukacji ekologicznej "EKOLOGICZNY KAROL". Stworzenie programu było jednym z elementów konkursu. Przyczyni się on do podniesienia świadomości ekologicznej uczniów, a w przyszłości przełoży się na rozwój świadomości ekologicznej wśród mieszkańców. Efektem programu będzie minimalizowanie negatywnych zmian w środowisku, racjonalne gospodarowanie zasobami przyrody, zadbanie o ekosystemy leśne i wodne w obrębie Pielgrzymowic i całej gminy Pawłowice.

Przypomnijmy, że również w jednej z pszczyńskich szkół - Szkole Podstawowej nr 6 powstała ostatnio zielona pracownia - piszemy o tym w artykule Zielona Pracownia w SP nr 6 w Pszczynie już otwarta.

ar / pless.pl

źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach" podaj