pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 10 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 1603

ZSO w Pawłowicach kształci przyszłych zawodowców na kursach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZSO w Pawłowicach" podaj

W lutym i marcu młodzież z pawłowickiego technikum wzięła udział w 2 kursach zawodowych, które odbyły się w ramach projektu unijnego "Kształcimy zawodowców - odpowiadamy na realne zapotrzebowanie na rynku pracy" realizowanego przez Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach.

ZSO w Pawłowicach kształci zawodowców na specjalnych kursach - 02 - 03.2021 · fot. UG Pawłowice


W przyszłości kursy ułatwią uczniom uzyskać odpowiednie uprawnienia zawodowe oraz podniesienie kwalifikacji zawodowych.

Pierwszy kurs trwał od 20 do 27 lutego i dotyczył zasad funkcjonowania programu do prowadzenia gospodarki magazynowej WAPRO. Wzięło w nim udział 6 uczniów, którzy dowiedzieli się między innymi jak instalować aplikację i bazę danych do programu WAPRO, jak raportować stany magazynowe oraz poznali możliwości analityczne programu. Kurs został zrealizowany w wersji podstawowej i rozszerzonej.

Drugi kurs obejmował zagadnienia związane z instalowaniem, konserwacją lub serwisowaniem stacjonarnych urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych i pomp ciepła. Od 4 do 6 marca 9 uczniów poznało podstawy z tematyki F-gazów. Dowiedzieli się czym są substancje kontrolowane i fluorowane gazy cieplarniane, jakie oznakowanie stosować w odniesieniu do substancji kontrolnych, w jaki sposób uruchomić i konserwować sprężarki tłokowe, śrubowe i spiralne. Każdy z kursów zakończył się egzaminem.

ar / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZSO w Pawłowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZSO w Pawłowicach" podaj