pless.pl

Reklama

Edukacja

  • 20 listopada 2020
  • wyświetleń: 2819

Gmina pozyskała kolejne środki na wyposażenie sal lekcyjnych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie" podaj

III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie jako kolejna ze szkół w naszej gminie otrzymała dotację na zakup pomocy dydaktycznych w ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 - "Aktywna tablica".

W zakresie otrzymanych środków szkoła zostanie wyposażona w trzy interaktywne tablice dotykowe. Dostawca sprzętu będzie zobowiązany do montażu i konfiguracji urządzeń w szkole oraz do zapewnienia technicznych szkoleń nauczycieli w zakresie funkcji i obsługi zakupionego sprzętu. Program finansowany jest w 80% ze środków budżetu państwa i w 20% ze środków własnych gminy. Dotacja uzyskana z budżetu państwa na realizację programu to 14 000 zł, a wkład własny gminy 3 500 zł.

III Liceum Ogólnokształcące było ostatnią z placówek na terenie gminy Pszczyna, która mogła ubiegać się o dofinansowanie w ramach programu "Aktywna tablica". Korzystając z tego projektu łącznie w ostatnich latach gmina wyposażyła wszystkie szkoły w sprzęt multimedialny o wartości 314 836 zł.

- Stale dbamy o to, aby w placówkach oświatowych na terenie gminy Pszczyna uczniowie korzystali z możliwie najnowszych urządzeń i mieli jak najlepsze warunki do nauki. Aktywnie pozyskujemy środki na realizację projektów związanych z edukacją. Raz są to dotacje na duże inwestycje infrastrukturalne jak budowa sali gimnastycznej w Porębie, innym razem - mniejsze, acz również bardzo istotne środki na wyposażenie sal lekcyjnych - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

BM / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie" podaj