pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 7 października 2020
  • wyświetleń: 2303

[ZDJĘCIA] Uczniowie klas pierwszych spotkali się z policjantką

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach" podaj

W Szkole Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju duży nacisk kładzie się na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem uczniów. Na początku każdego roku szkolnego uczniowie klas pierwszych poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą, jak należy zachowywać się w pobliżu ulic.

Uczniowie klas pierwszych spotkali się z policjantką - 6.10.2020 · fot. Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju


W ramach edukacji w tym kierunku, uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami 6 października zaprosili policjanta, sierż. szt. Ewelinę Rojczyk z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie.

Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo, bezpieczna droga do szkoły oraz ze szkoły, a także zagrożenia, z którymi mogą spotkać się mali uczniowie. Dzieci brały udział w pokazowych scenkach: jak bezpiecznie przejść przez ulicę, jak zachować się w razie ataku wściekłego psa, bezpieczeństwo na rowerze oraz dlaczego należy ściągać tornister podczas jazdy samochodem w drodze do szkoły. Szczególnym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy.

Spotkanie upłynęło w miłej i sympatycznej atmosferze. Uczniowie zadawali pytania, a policjantka na każde pytanie odpowiadała cierpliwie i z uśmiechem. Dzieci dostały drobny upominek w postaci odblaskowych opasek.

Szkoła Podstawowa nr 1

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach" podaj