pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 29 września 2020
  • wyświetleń: 1327

Zakończenie projektu Erasmus+ Flying Words w SP nr 1 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 1 im. Książąt Pszczyńskich w Pszczynie" podaj

Po 2 latach współpracy, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Książąt Pszczyńskich w Pszczynie zakończyła realizację projektu Flying Words. Szkoły, z którymi współpracowała placówka, znajdują się w Palencii, Kantabrii oraz Węgrzech i Bułgarii.

Zakończenie projektu Erasmus + w SP1


Wśród głównych celów projektu wymienić można: włączenie i integrację zespołu uczniowskiego, promocję szkoły, poznanie nowych, innowacyjnych metod w pracy, naukę tolerancji oraz współpracy na poziomie europejskim, zarówno pomiędzy uczniami, jak i nauczycielami.

Oprócz odbycia warsztatów w Hiszpanii i Bułgarii, gościliśmy również wszystkich uczestników w Pszczynie. Głównymi produktami końcowymi projektu są opowiadania z bohaterami każdego z krajów, microstory - miniopowiadanie oraz tzw. infinite story- opowieść w formie składanej książki połączonej z wideo.

Zakończenie projektu Erasmus + w SP1


Każdy z produktów został przygotowany przez uczniów klas naszej szkoły w języku polskim i angielskim. Dla młodzieży projekt był świetną okazją ćwiczenia języka angielskiego. Dla nauczycieli - postawił wysokie wymagania zarówno językowe, jak i cyfrowe.

Zakończenie projektu Erasmus + w SP1


Troje nauczycieli naszej szkoły zorganizowało szkolenie w języku angielskim dla gości z zagranicy, dotyczące użycia ICT w edukacji i placówce.

Co dał nam projekt? Poniżej podsumowanie kilku z nauczycieli, którzy brali w nim udział:

- Projekt Erasmus+ "Flying Words", w którym miałam okazję uczestniczyć, z pewnością poszerzył moje horyzonty. Współpraca ze szkołami z innych państw nad jedną rzeczą pokazała, że mimo odległości można wspólnie zrobić coś ciekawego i zainteresować tym uczniów. Wymiana doświadczeń szkolnych pozwoliła na dostrzeżenie, że można inaczej coś zrobić, popatrzeć z innego punktu widzenia także na własną szkołę. Polecam wszystkim takie doświadczenie, które pozostaje - mam nadzieję - na całe życie

- Projekt spowodował chęć nowych wyzwań i zdobywania nowych doświadczeń. Dodał mi również pewności siebie i pozwolił szlifować angielski. Dzięki niemu poznałam nowe metody pracy z młodzieżą. Pozwolił mi poznać pracę szkół w innych krajach.

Zakończenie projektu Erasmus + w SP1


- Jako szkoła mieliśmy się też możliwość pokazania na forum międzynarodowym i przekazania naszych doświadczeń i sposobów pracy z dziećmi.

- Udział w programie pozwolił mi rozwijać umiejętności językowe. Dał szansę poznania wielu ciekawych ludzi z różnych zakątków Europy, poznania ich obyczajów, kultury. Program wzmocnił współpracę nauczycieli klas młodszych z nauczycielami klas starszych, co zaprocentowało w pracy.

Stanowi to chyba najlepsze podsumowanie działań w ramach projektu Erasmus +.

Zakończenie projektu Erasmus + w SP1


Zakończenie projektu Erasmus + w SP1

Szkoła Podstawowa nr 1

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Książąt Pszczyńskich w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 1 im. Książąt Pszczyńskich w Pszczynie" podaj