pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 2 września 2020
  • wyświetleń: 1848

[FOTO] Witaj szkoło! Uczniowie z gm. Miedźna rozpoczęli nowy rok szkolny

1 września w placówkach oświatowych uroczyście rozpoczął się nowy rok szkolny 2020/2021.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w Miedźnej - 1.09.2020 · fot. UG Miedźna


Uroczystość miała inny niż zazwyczaj charakter. Nie było wspólnego spotkania, a uczniowie poszczególnych klas mieli wyznaczone godziny pierwszego powakacyjnego spotkania według wcześniej ustalonego harmonogramu. Jednak radość dzieci była ogromna.

Najbardziej podekscytowani byli uczniowie klas pierwszych. To właśnie oni rozpoczynają swoją szkolną przygodę. Pomimo tego, że w innej niż zwykle, bo w pandemicznej atmosferze, dzieci przywitały nowy rok szkolny z uśmiechami i optymizmem. W tym roku władze gminy zajrzały do szkoły w Miedźnej, gdzie wszystkie "pierwszaki" mocno trzymały "Róg obfitości - tytę" i cieszyły się z otrzymanego drobnego upominku.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w Miedźnej - 1.09.2020
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w Miedźnej - 1.09.2020 · fot. UG Miedźna


W gminie Miedźna w tym roku mamy:
  • 48 dzieci w żłobku i klubie dziecięcym;
  • 744 przedszkolaków,
  • 1553 uczniów szkół podstawowych,
  • 173 licealistów.


- Z okazji rozpoczynającego się "Nowego Roku Szkolnego 2020/2021" raz jeszcze życzymy wszystkim Pracownikom Oświaty, Uczniom i Rodzicom w tym trudnym pandemicznym czasie zdrowia, wzajemnej życzliwości i zrozumienia, zaufania oraz wytrwałości w trudnym procesie edukacji, a także pozytywnego nastawienia do każdego nowego - rozpoczynającego się dnia nauki. Życzymy, by szkoła była dla Was miejscem, do którego zawsze z chęcią będziecie przychodzić. Niech kolejny rok szkolny będzie niezapomnianą przygodą obfitującą w same sukcesy i powody do radości - mówią urzędnicy.

BM / pless.pl, źródło: UG Miedźna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.