pless.pl

Reklama

Edukacja

  • 27 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 3134

Informacja wójt Goczałkowic w związku z rozpoczęciem roku szkolnego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Publikujemy informację Gabrieli Plachy, wójta gminy Goczałkowice-Zdrój w związku z rozpoczęciem roku szkolnego 2020/2021.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju
fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Szanowni mieszkańcy,

Za kilka dni rozpocznie się nowy rok szkolny. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej planujemy, że przedszkolaki i uczniowie 1 września wrócą do gminnych placówek oświatowych, a zajęcia będą prowadzone w formie tradycyjnej, stacjonarnej.

W wakacje zarówno w Publicznym Przedszkolu nr 1, Publicznym Przedszkolu nr 2, jak w i Szkole Podstawowej nr 1 wdrożono wszelkie niezbędne procedury i wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego oraz MEN. Jednocześnie od lipca w naszych przedszkolach prowadzone są dyżury dla zainteresowanych taką formą opieki.

Wszystkie przygotowania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieci oraz personelu podczas pobytu w przedszkolach i szkole. Trwają ostatnie prace, żeby nasze placówki były jak najlepiej przygotowane na przyjęcie dzieci. Zapewnione są środki ochrony osobistej, środki do dezynfekcji. W szkole wyznaczono sale dla danych klas, szlaki komunikacyjne oraz strefy na korytarzach. W pierwszych dniach uczniowie zostaną szczegółowo poinformowani o procedurach, odbędzie się też szkolenie ze szkolnej platformy, na wypadek powrotu zdalnego nauczania.

Jestem w stałym kontakcie z dyrektorami placówek. Na bieżąco monitorujemy sytuację epidemiologiczną w regionie, śledzimy i wdrażamy kolejne zalecenia. Cały czas spływają nowe wytyczne z MEN.

Sytuacja jest dynamiczna, dlatego musimy być przygotowani na wszelkie okoliczności. Na przykład na wprowadzenie nauczania mieszanego lub nawet ponownie tylko zdalnego, czyli na to, że będziemy zmuszeni do zamknięcia placówek. W tym wypadku kluczowa będzie opinia sanepidu.

Liczę jednak, że dzięki odpowiedzialnej postawie nas wszystkich nie dojdzie do tego. Każdy z nas chce powrotu do normalności, dlatego musimy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Proszę o stosowanie się do wprowadzonego reżimu sanitarnego, o którym rodzice są informowani poprzez e-dziennik, wiadomości od wychowawców czy na stronach internetowych placówek. Zwracajmy też uwagę na to, czy nasze dzieci nie mają objawów chorobowych. W takim przypadku uczeń powinien pozostać w domu.

W sprawie szczegółowych informacji dotyczących funkcjonowania placówek proszę o kontakt z danym przedszkolem lub szkołą, a także o śledzenie stron internetowych.

Życzę Państwu zdrowia i spokojnej końcówki wakacji!

Gabriela Placha,
Wójt Gminy Goczałkowice-Zdrój

BM / pless.pl
źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj