pless.pl

Reklama

Edukacja

  • 25 maja 2020
  • wyświetleń: 2088

Uczniowie wzięli udział w zdalnej prelekcji ze Sznupkiem

Pszczyński profilaktyk mł. asp. Szymon Czysz aktywnie włącza się w edukację podczas e-lekcji. Profilaktyczna prelekcja dotycząca zachowania bezpieczeństwa w czasie epidemii oraz odpowiedzi na liczne pytania uczniów wydłużyły e-lekcję z planowanych 15 aż do 60 minut.

Policyjny profilaktyk prowadził e-prelekcję dla uczniów powiatu pszczyńskiego
Policyjny profilaktyk prowadził e-prelekcję dla uczniów powiatu pszczyńskiego - 20.05.2020 · fot. KPP Pszczyna


Dzięki wspólnej inicjatywie jednej ze szkół powiatu pszczyńskiego oraz Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie w ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie uczniów z profilaktykiem Komendy Powiatowej Policji. Nie była to jednak tradycyjna pogadanka, a prelekcja transmitowana a pośrednictwem internetu. Spotkanie to było niespodzianką dla uczniów za aktywne uczestniczenie w dotychczasowych zajęciach ze swoimi nauczycielami. Początkowe zdziwienie i zaskoczenie uczniów szybko przerodziło się w aktywne słuchanie porad dotyczących zachowania zasad bezpieczeństwa tak ważnych zwłaszcza teraz w czasie epidemii.

Policyjny profilaktyk prowadził e-prelekcję dla uczniów powiatu pszczyńskiego
Policyjny profilaktyk prowadził e-prelekcję dla uczniów powiatu pszczyńskiego - 20.05.2020 · fot. KPP Pszczyna


Pomocnikiem profilaktyka podczas prelekcji była oczywiście maskotka Ślaskiej Policji - "Sznupek", którego obecność wywołała liczne uśmiechy na twarzach uczniów. To on przypominał, aby m.in. często i dokładnie myć ręce, kichać w rękaw, słuchać rodziców. Następnie zachęcono uczniów do przysyłania kolorowanek "Sznupka" i jego przyjaciół, gdyż bardzo tęskni za dziećmi i jest mu smutno, gdy nie może się z nimi osobiście spotkać.

Po zakończonej prelekcji umożliwiono zadawanie pytań. Nie zabrakło również niestandardowych pytań takich jak np. Czy policja może wjechać na skrzyżowanie na czerwonym świetle?, Czy mój tata może zostać policjantem? oraz Co muszę zrobić, aby w przyszłości zostać policjantką/policjantem? I tak z planowanego kwadransa spotkanie wydłużyło się do ponad 60 minut, jednak nikt się nie nudził.

BM / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.