pless.pl

Reklama

Edukacja

  • 6 maja 2020
  • wyświetleń: 4098

Nowoczesna oferta w LO Gilowice: dwujęzyczność i innowacje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące w Gilowicach" podaj

Dwujęzyczność i innowacje drogą do sukcesu edukacyjnego i zawodowego! Podążając za oczekiwaniami uczniów, ich rodziców oraz rynku pracy, gilowickie liceum proponuje w tym roku 4 nowatorskie, przemyślane i rzetelnie przygotowane oferty.

LO w Gilowicach
LO w Gilowicach · fot. Dyrektor LO Gilowice Barbara Foltyn


Wiosna to okres, w którym przyroda zaczyna coroczny cykl życia. A ponieważ zawsze kiedy coś się zaczyna to równocześnie coś się kończy. Dobrze o tym wiedzą ósmoklasiści i ich rodzice. Nadszedł także czas pożegnania ze szkołą podstawową i podjęcia niezmiernie istotnej dla przyszłości decyzji o wyborze dalszej drogi edukacji.

Pierwszą z ofert edukacyjnych liceum w Gilowicach jest klasa biologiczno-medyczna, która jest odpowiedzią na dotychczasowe preferencje uczniów w zakresie wyboru dalszej edukacji. Wielu z nich od lat chętnie wybiera biologię, chemię, matematykę lub fizykę na poziomie rozszerzonym, mając na uwadze kształcenie na kierunkach przyrodniczych i medycznych. Podejmując naukę w tej klasie, uczniowie zyskają nie tylko naukę tych przedmiotów na najwyższym poziomie (potwierdzone dotychczasowymi rewelacyjnymi wynikami matur), lecz także skorzystają z atrakcyjnych wyjazdów edukacyjnych, współpracy z uczelniami medycznymi oraz instytutami naukowymi. Oferta klasy medycznej była w przypadku LO w Gilowicach oczywistym wyborem z racji wieloletniej tradycji promowania zachowań prozdrowotnych. Poza tym patron szkoły, prof. Zbigniew Religa, zobowiązuje.

Drugą z flagowych propozycji jest klasa matematyczno-inżynierska, adresowana do tych uczniów, którzy chcą wiązać swoją przyszłość z kierunkami inżynierskimi, matematycznymi i informatycznymi, gwarantującymi atrakcyjne możliwości zatrudnienia. Motywacją do utworzenia tej klasy są bardzo wysokie wyniki matur z matematyki na poziomie podstawowym i rozszerzonym, które zagwarantują każdemu uczniowi sukces na egzaminie dojrzałości.

Kolejną propozycją edukacyjną jest klasa dwujęzyczna z wykładowym językiem angielskim, która jest innowacyjną ofertą dla tych, którzy są otwarci, kreatywni, pomysłowi i marzą o zawodach, które w przyszłości dadzą im wiele satysfakcji i zagwarantują sukces zawodowy. Jeśli więc uczeń jest świadomy, że dobra praca wiąże się z biegłą znajomością języków obcych, wiedzą na temat przedsiębiorczości, dobrze rozwiniętymi umiejętnościami biznesowymi i społecznymi, ta klasa będzie dla niego najlepszym wyborem. W tej klasie język angielski będzie nie tylko przedmiotem o zwiększonej ilości godzin (nawet 8 tygodniowo) ale również narzędziem do nauczania biologii i matematyki. Będzie ona stanowić świetny start do kariery w turystyce, biznesie, marketingu i wielu innych przyszłościowych dziedzinach.

Jeśli jednak wciąż są ósmoklasiści potrzebujący nieco więcej czasu do namysłu, niezdecydowani lub chcący sprawdzić się w różnych dziedzinach, dla nich również LO w Gilowicach przygotowało ofertę - klasa ogólna z dowolnymi rozszerzeniami. Szkoła, jako jedna z nielicznych pozwala swoim uczniom na dowolne komponowanie przedmiotów rozszerzonych, zgodne z ich potrzebami i preferencjami edukacyjnymi.

Oferta gilowickiego liceum odzwierciedla rzetelną analizę własnych zasobów - świetnych wyników matur z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, wysokiego poziomu nauczania języków obcych, szeroko zakrojonej współpracy z instytucjami w kraju i za granicą oraz niewielkich grup, w których uczniowie mają szansę pracować. Dodatkowe uwzględnienie potrzeb nowoczesnej edukacji poprzez wykorzystanie nowatorskich metod nauczania, czyni ofertę szkoły atrakcyjną i wartą rozważenia przez każdego ucznia kończącego szkołę podstawową i jego rodziców. Traktowanie potrzeb uczniów jako nadrzędnych doskonale odzwierciedla hasło promujące szkołę: "Nie wybieraj szkoły, do której musisz się dopasować! Wybierz szkołę, która dopasuje się do Ciebie. Wybierz Gilowice!

Dyrektor LO Gilowice Barbara Foltyn / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Liceum Ogólnokształcące w Gilowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące w Gilowicach" podaj