Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 23 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 2563

60 laptopów trafi do uczniów i nauczycieli z powiatu pszczyńskiego

Na początku kwietnia w ramach programu "Zdalna szkoła" powiat pszczyński pozyskał 100 tys. zł na zakup laptopów. Jeszcze w tym tygodniu pierwszy sprzęt trafi do uczniów i nauczycieli.

laptopy dla uczniów
60 laptopów trafi do uczniów i nauczycieli z powiatu pszczyńskiego · fot. Powiat


W związku z sytuacją epidemiologiczną zawieszono zajęcia dydaktyczne w szkołach i rozpoczęto zdalne nauczanie, które pokazało, że edukacja na odległość to spore wyzwanie dla nauczycieli oraz uczniów i ich rodziców. Nie wszyscy mają dostęp do sprzętu, na którym mogliby realizować podstawy programowe w domu.

Powiat pszczyński, aby wyrównać szanse pomiędzy uczniami zapewniając im dostęp do urządzeń z mobilnym Internetem pozyskał na ten cel maksymalne dofinansowanie w kwocie 100 tys. zł z programu "Zdalna szkoła" finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

laptopy dla uczniów
60 laptopów trafi do uczniów i nauczycieli z powiatu pszczyńskiego · fot. Powiat


Pozyskane środki przeznaczył za zakup 60 laptopów, w tym 39 z mobilnym Internetem. Pierwsze laptopy jeszcze w tym tygodniu trafią do uczniów i nauczycieli. - Sprzęt przekażemy placówkom z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Następnie w ten sam sposób w trybie pilnym zostanie on rozdysponowany przez dyrektorów szkół uczniom i nauczycielom - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński.

Laptopy zostaną wypożyczone 55 uczniom oraz pięciu nauczycielom powiatowych placówek oświatowych: I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, Powiatowego Zespołu Szkół nr 1, Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie, Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli oraz Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie.

Po zakończeniu zdalnego nauczania ze sprzętu będą korzystać szkoły.

logo
fot. Powiat

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.