pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 26 lutego 2020
  • wyświetleń: 3790

Wyniki konkursu "Wkraczasz w dorosłość - wybieraj!" organizowanego przez SP2 Pszczyna

W poniedziałek, 17 lutego podsumowano w Bibliotece Pedagogicznej międzyszkolny konkurs profilaktyczny "Wkraczasz w dorosłość - wybieraj!". Włączając się w realizację kampanii policji, skierowano do młodzieży klas siódmych pytanie, w jaki sposób widzi ona zagrożenia związane z wkraczaniem w świat dorosłych. W konkursie wzięło udział 9 szkół podstawowych z gminy Pszczyna.

Międzyszkolny konkurs „Wkraczasz w dorosłość - wybieraj!” organizowany przez SP2 w Pszczynie - 17.02.2020 · fot. Beata Hellwig


Odpowiedzi na te niełatwe pytania mogliśmy zobaczyć na pracach plastycznych, jakie młodzież przygotowała. W sposób jasny i klarowny uczniowie mówili o tym, co jest dla nich zagrożeniem: nienawiść, strach, agresja, konflikty, brak zaufania, środki psychoaktywne, alkohol. Wiemy, że wkraczając w dorosłość jedną z najważniejszych kompetencji w jaką powinien być wyposażony młody człowiek to świadomość. Podejmowaniu decyzji w kwestii ważnych wyborów związanych z nastoletnim życiem powinna towarzyszyć również znajomość konsekwencji płynących z podejmowanych działań.

Inicjując konkurs, chcieliśmy, aby młodzi ludzie znaleźli takie umiejętności - klucze, które spowodują, że ich wkraczanie w dorosłość będzie jak najmniej dotknięta przez wszelkie zagrożenia. Celem było zwiększenie świadomości młodych ludzi w zakresie otaczających ich zagrożeń. W trakcie spotkania mówiła o tym pani Aleksandra Jarczyk prezentując materiał "Dorosłość". Całość przedsięwzięcia wspierali oczywiście policjanci z pszczyńskiej Komendy: zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji podkomisarz Damian Dymanus, aspirant sztabowa oficer prasowy Karolina Błaszczyk oraz młodszy aspirant asystent ds. profilaktyki Wydziału Prewencji, Szymon Czysz. Kierownik Biblioteki Pedagogicznej pani Justyna Pisek wraz z pracownikami wspomogły nas i przygotowały wystawkę książek pomocnych w edukacji i wychowaniu młodych ludzi oraz zestawienia bibliograficzne do wykorzystania w pracy pedagogicznej.

Międzyszkolny konkurs „Wkraczasz w dorosłość - wybieraj!” organizowany przez SP2 w Pszczynie - 17.02.2020
fot. Beata Hellwig


"Nie daj się ściągnąć w dół" i "Zdecyduj, w którym świecie żyjesz"- to tylko niektóre tytuły nagrodzonych prac. Wygrał plakat wykonany przez uczniów z Wisły Wielkiej. Miejsca drugie zajęli uczniowie ze szkoły w Ćwiklicach i Porębie, a trzecie ze szkoły w Studzienicach i Brzeźcach. Szkoły wyróżnione: Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 6, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Studzionce oraz Szkoła Podstawowa nr 2. Wszystkim serdecznie gratulujemy, żywiąc jednocześnie nadzieję, że podejmowaniu wyzwania jakim jest wkraczanie w dorosłość towarzyszyć będą takie klucze jak wiedza i świadomość, a młodość będzie bezpieczna i satysfakcjonująca. Wszystkie nagrodzone prace można podziwiać w Bibliotece Pedagogicznej. Podsumowanie konkursu było równocześnie wernisażem prac.

Szkoła składa serdeczne podziękowania dla pani kierownik Biblioteki Pedagogicznej, Justyny Pisek za współpracę podczas konkursu. Dzięki temu wsparciu mogliśmy się spotkać i podsumować konkurs. Policjantom z pszczyńskiej komendy dziękujemy za pracę w Komisji Konkursowej, dbanie o merytoryczną stronę konkursu oraz przekazanie nagród dla uczniów. Składamy również serdeczne podziękowania dla opiekunów, którzy wraz z uczniami przygotowali prace.

Gabriela Skrzypska, Agnieszka Czernecka, Iwona Ficek-Jarczok

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.