pless.pl

Reklama

Edukacja

  • 26 lutego 2020
  • wyświetleń: 4335

Uczniowie z Łąki przez rok uczyli się robotyki i programowania

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Alojzego Pławeckiego w Łące" podaj

Zakończyła się realizacja szkolenia z robotyki i programowania w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łące. Szkolenie trwało dokładnie przez rok, od lutego 2019 roku. Z kursu skorzystały dzieci z klas od 3 do 8. W sumie w zajęciach z Lego Mindstorms i programowania uczestniczyło 200 uczniów.

Szkolenie z robotyki dla uczniów ZSP w Łące - 02.2019-02.2020 · fot. ZSP w Łące


Po przystąpieniu do programu zostało przeszkolonych pięciu nauczycieli z zakresu Lego Robotyki, którzy następnie prowadzili zajęcia z uczniami klas od 3 do 8. W sumie w zajęciach z Lego Mindstorms i programowania uczestniczyło 200 uczniów.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łące otrzymał w ramach projektu 15 bazowych zestawów do Lego Mindstorms EV3 i 15 dodatkowych, które służą jako uzupełnienie do zestawu bazowego. Duża ilość elementów specjalnych, kół zębatych, przestrzennych części strukturalnych oraz typowych łączników, ramion i osi pozwala na budowę jeszcze większych i bardziej zaawansowanych konstrukcji.

Uczniowie nauczyli się podstaw robotyki i programowania, rozwijali zdolności matematyczno-techniczne, rozbudzali kreatywność, wyobraźnię oraz logiczne myślenie. Na lekcjach dzieci pracowały w dwuosobowych grupach, udoskonalały swoje umiejętności z zakresu komunikacji interpersonalnej oraz samooceny własnej pracy. Zajęcia dały dzieciom wiele satysfakcji oraz zadowolenia z osiągniętego sukcesu, były również doskonałym wprowadzeniem ich w świat robotów. Prace dzieci były cyklicznie prezentowane na stronie szkoły jak również podczas imprez szkolnych.

Kurs robotyki w ZSP w Łące odbywał się w ramach "Innowacyjnego szkolenia dla dzieci na terenach wiejskich", operacji dotyczącej wzmocnienia kapitału społecznego, w tym podnoszenia wiedzy społeczności lokalnej w zakresie ochrony środowiska, zmian klimatycznych oraz innowacyjności.

ar / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Alojzego Pławeckiego w Łące

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Alojzego Pławeckiego w Łące" podaj