pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 19 lutego 2020
  • wyświetleń: 4471

[ZDJĘCIA] Młodzież PZS nr 1 z warsztatami dla przedszkolaków

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj

Uczennice Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w ramach współpracy z Ochotniczym Hufcem Pracy odwiedziły gościnne progi Przedszkola nr 6 z Oddziałami Specjalnymi im Misia Puchatka w Pszczynie.

Młodzież PZS nr 1 z warsztatami dla przedszkolaków - 02.2020 · fot. PZS nr 1


Młodzież przygotowała dla maluchów "Warsztaty robienia tęczy z herbat i ziół". Zabawne wierszyki o ziołach i ich zastosowaniu przybliżyły dzieciom tajniki związane z leczniczymi właściwościami roślin. Każdy mógł zobaczyć jak na kolorowych ilustracjach wyglądają najbardziej popularne i najczęściej spotykane w naszym otoczeniu zioła i rośliny lecznicze. Dzięki przygotowanym saszetkom z ziołami przedszkolaki mogły poczuć aromat , dotknąć ususzonych łodyg i korzeni ziół. Najbardziej wyczekiwanym momentem zajęć było parzenie kolorowych naparów z nagietka, hibiskusa i kliotorii, z których wspólnie z dziećmi wyczarowywaliśmy kolorową tęczę.

Na zakończenie zajęć dzieci zaprosiły nas do wspólnej zabawy tanecznej. Przedszkolaki wraz ze swoją panią wręczyły naszej " zielarskiej tęczowej ekipie" podziękowania i laurki za ciekawe zajęcia i zaprosiły nas na kolejne spotkanie.

Anna Harazin, źródło: PZS nr 1

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj