pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 16 lutego 2020
  • wyświetleń: 2283

Festiwal Języków Obcych w gminie Pawłowice zakończony

13 lutego wójt gminy Pawłowice wręczył nagrody laureatom Festiwalu Języków Obcych. Festiwal był organizowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach.

Festiwal Języków Obcych - 13.02.2020. · fot. UG Pawłowice


Każda z dziesięciu szkół biorących udział w konkursie wybrała po 8 uczniów z klas ósmych, którzy indywidualnie i grupowo walczyli o zwycięstwo. Aby wygrać, trzeba było jak najlepiej rozwiązać quiz językowo- kulturowy. W rywalizacji grupowej pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Suszcu, a drugie Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Pawłowicach. Zwycięskie szkoły otrzymały nagrodę w postaci warsztatów językowych z native speakerem.

Natomiast na poziomie indywidualnym wyłoniono trzy miejsca: pierwsze miejsce zdobyła Aleksandra Szołda z SP w Suszcu, drugie Oliwier Mrowiec z ZSP w Bąkowie, trzecie miejsce przypadło Karolowi Wowrze z SP nr 1 w Pawłowicach. Nagrodzeni uczniowie otrzymali bony do Decathlonu w wysokości odpowiednio 200, 150 i 100 zł.

Festiwal Języków Obcych był doskonałą okazją, aby podszlifować umiejętności językowe, a najlepiej doskonalić język rozmawiając z native speakerem. W tym roku uczestnicy festiwalu wzięli udział w warsztatach językowo-kulturowych, prowadzonych przez irlandzkiego native speakera Jima, a także mieli okazję poznać i porozmawiać z wolontariuszkami z Meksyku i Rumunii oraz wolontariuszem z Rosji.

W festiwalu wzięły udział: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Pawłowicach, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Pukowca w Pawłowicach, Szkoła Podstawowa im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach, Szkoła Podstawowa w Golasowicach, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krzyżowicach, Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego w Warszowicach, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Studzionce, Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Suszcu, Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich W Strumieniu, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bąkowie.

ar / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.