Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 8 listopada 2019
  • wyświetleń: 2958

[ZDJĘCIA] Spektakl interaktywny przeciwko cyberprzemocy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach" podaj

21 października w teatrze Pałacu Młodzieży w Katowicach miała miejsce premiera spektaklu interaktywnego w postaci rozprawy sądowej "Stalking - na cyberprzemoc są paragrafy". Na zaproszenie trzech śląskich organizacji: Stowarzyszenia Mediatorów "Consensus", Fundacji NoDrama oraz ImproSilesia uczniowie klasy 7b oraz troje absolwentów Szkoły Podstawowej w Pielgrzymowicach mieli okazję wcielić się w aktorów.

Spektakl interaktywny przeciwko cyberprzemocy - 21.10.2019 · fot. Szkoła Podstawowa w Pielgrzymowicach


Młodzież przygotowywała się do tego wydarzenia przez ponad miesiąc, spotykając się co tydzień w piątki i soboty i ćwicząc pod nadzorem profesjonalistów grę aktorską, sztukę improwizacji oraz poznając cały kontekst sytuacyjny przedsięwzięcia. Pani Agnieszka Pryca oraz pani Agnieszka Stachura czuwały nad stroną organizacyjną i artystyczną. To było dla uczniów nie lada wyzwanie. Kosztowało ich to dużo zaangażowania, przełamywania barier i wewnętrznych blokad. Ostatecznie wystąpili przed około 300-osobową publicznością, wśród których byli także przedstawiciele biura Rzecznika Praw Obywatelskich.

W spektaklu uczestniczyli także pozostali uczniowie klasy 7b oraz uczniowie z klasy 7a wraz z opiekunami.

Spektakl okazał się sukcesem i zyskał wiele pozytywnych recenzji, a nasi uczniowie otrzymali gratulacje ze strony zarówno widzów, jak i organizatorów. Udział w tym przedsięwzięciu stanowi kontynuację działań zapoczątkowanych w szkole rok temu w ramach kampanii społecznej "Słowa Krzywdzą".

Relacja filmowa z całego projektu dostępna jest TUTAJ.

BM / pless.pl, źródło: Szkoła Podstawowa w Pielgrzymowicach

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Szkoła Podstawowa im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.