pless.pl

Reklama

Edukacja

  • 11 czerwca 2019
  • wyświetleń: 3264

[FOTO] Powiatowy Zespół Szkół nr 2 Liderem Dobroczynności

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. K. Miarki w Pszczynie zajęli 1. miejsce podczas V edycji konkursu "Lider Dobroczynności" zorganizowanego przez Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi. Statuetkę "Lidera Dobroczynności" odebrał dyrektor mgr inż. Piotr Cygan.

Reklama

Powiatowy Zespół Szkół nr 2 Liderem Dobroczynności - 4.06.2019 · fot. PZS nr 2


4 czerwca odbyła się 5. edycja wręczenia nagród "Lidera Dobroczynności" w Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi. Szkoła otrzymała pierwsze miejsce za aktywny udział w akcjach charytatywnych oraz za prowadzenie prężnie szkolnego koła EduCatOr na terenie całego województwa, pod opieką dr Natalii M. Ruman. W ocenie prac jury uwzględniało następujące kryteria: pomysłowość, innowacyjność akcji i jej zasięg, efekt i wpływ zrealizowanych działań na środowisko lokalne, a także współpracę z innymi instytucjami.

Podczas uroczystości wręczania nagród laureaci mieli okazję zaprezentować efekty swojego działania. Młodzież przede wszystkim z klas Liceum o innowacji: pedagog społeczny m.in. wykonywała autorskie przedstawienia profilaktyczne dla dzieci w przedszkolach i szkołach powiatu pszczyńskiego, organizowała akcje społecznościowe, warsztaty i happeningi o tematyce ekologicznej. Szczególne słowa uznania należą się zaangażowanym w akcje uczniom, którzy potrafili zaktywizować się do licznych przedsięwzięć i akcji charytatywnych również w weekendy.

Uczniowie przekazali w Kolegium prace wykonane wspólnie przez Osadzonych Zakładu Karnego w Cieszynie wraz z Uczniami PZS 2 z zapałek, które wywołały podziw wśród zebranej publiczności.

Gratulujemy sukcesu!

Natalia Ruman

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj