Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 11 grudnia 2018
  • wyświetleń: 718

IX Dzień Naukowy w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Pawłowicach

7 grudnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach po raz dziewiąty odbył się Dzień Naukowy Liceum pod honorowym patronatem Wójta Gminy Pawłowice. W imprezie uczestniczyli uczniowie klas trzecich gimnazjów oraz ósmoklasiści m.in. ze szkół z Pawłowic, Pielgrzymowic oraz z Żor.

IX Dzień Naukowy w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Pawłowicach - 07.12.2018 · fot. UG Pawłowice


Dzień Naukowy rozpoczął się konkursem interdyscyplinarnym z nauk przyrodniczych. Uczestnicy w parach rozwiązywali zestawy zadań z biologii, fizyki, chemii oraz geografii. W tej części młodzi naukowcy zdobywali punkty, które przesądziły o wyniku konkursu.

W trakcie oceniania testów uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zorganizowanych specjalnie dla nich zajęciach oraz prezentacjach. W nowym laboratorium tzw. zielonej pracowni, nauczycielka biologii - Joanna Antecka, przygotowała lekcję poświęconą wykrywaniu enzymu katalazy w komórkach wątroby. Dzięki przygotowanej instrukcji oraz pod okiem nauczyciela, uczestnicy sami mogli przeprowadzić doświadczenia i eksperymenty i przedstawić wyniki własnych obserwacji.

Ciekawe stanowiska z pierwszej pomocy przedmedycznej przygotowali uczniowie klasy pierwszej o profilu medycznym wraz z nauczycielem Grzegorzem Pisarkiem. Uczniowie biorący udział w dniu naukowym mogli poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W końcu nadeszła wyczekiwana przez wszystkich uczestników chwila - ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród przez Wójta Gminy Pawłowice Franciszka Dziendziela i dyrektora szkoły Andrzeja Wowrę. I miejsce zajęła Nadia Kloczkowska i Wiktoria Macura z SP 1 Pawłowice. II miejsce przyznano Karolinie Radziszewskiej i Wiktorowi Gawełczykowi ze SP 17 z Żor, III miejsce zajęli Natalia Urban i Mateusz Gabryel z SP 2 Pawłowice. Wójt pogratulował laureatom konkursu i zachęcał wszystkich uczniów do kontynuacji nauki w pawłowickim Zespole Szkół Ogólnokształcących, zajmującym wysokie miejsca w rankingach szkół średnich.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.