pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 5 grudnia 2018
  • wyświetleń: 2303

[ZDJĘCIA] Debata o niepełnosprawności w PZS nr 2 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

W święto obchodzone corocznie 3 grudnia, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku na zakończenie Dekady Osób Niepełnosprawnych (1983-1992) odbyła się debata w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 im. K. Miarki w Pszczynie.

Debata o niepełnosprawności w PZS nr 2 w Pszczynie - 3.12.2018 · fot. PZS nr 2


Celem obchodów było przybliżenie społeczeństwu problemów osób niepełnosprawnych, czyli tych u których występują ograniczenia w prawidłowym funkcjonowaniu spowodowane obniżeniem sprawności fizycznej lub psychicznej, albo nieprawidłowości w budowie i funkcjonowaniu organizmu, oraz pomoc we włączeniu tej grupy społecznej w społeczne życie. Obchody Dnia były również okazją do zwiększenia świadomości publicznej o korzyściach płynących z integracji osób niepełnosprawnych w każdym aspekcie życia politycznego, społecznego, gospodarczego i kulturalnego.

Całość poprowadziły Uczennice z klasy pierwsze i drugiej LO o innowacji: pedagog społeczny, pod opieką p. Natalii M. Ruman. Honorowi Goście: Naczelnik Oświaty Krystyna Świerkot-Żmij, dyrektor Zespołu Szkół nr 3 im. Janusza Korczaka w Pszczynie Grzegorz Kuczera, nauczycielki z tego Zespołu: Patrycja Lekki-Małek oraz Edyta Gilner-Pfeifer, dyrektor Ośrodka Matka Boża Różańcowa w Starej Wsi Piotr Kowalski z podopiecznymi, a także pedagog z PZS 2 Joanna Nadgórska z dyrektorem Piotrem Cyganem, zabrali głos, wskazując jak ważna jest empatia w przyszłej pracy między innymi Uczniów z klas innowacyjnych Liceum. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

Natalia Ruman

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj