pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 15 listopada 2018
  • wyświetleń: 3250

[ZDJĘCIA] Uczniowie PZS nr 2 na wymianie w Katalonii

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

Już czwarty raz uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie wyjechali do Hiszpanii, by w ramach współpracy ze szkołą Institut Olivar Gran w Figueres, podszkolić język obcy i poznać kulturę Katalonii.

By widzieć więcej - uczniowie PZS nr 2 na wymianie w Katalonii


Dzięki ogromnemu zaangażowaniu ze strony katalońskiej grupa 9 uczniów z PZS nr 2 spędziła aktywnie tydzień poza swoją szkołą w kraju, by chociaż odrobinę posmakować surrealistycznego klimatu Muzeum Salvadora Dalego, czy na własne oczy zobaczyć jak buduje się słynne ludzkie wieże, tzw. castellers.

Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w lekcji języka angielskiego i zwiedzić imponującą pracownię gastronomiczną szkoły Figueres. Młodzież wróciła zachwycona Barceloną, urokliwą Gironą i wybrzeżem Costa Brava. Najważniejsze jednak było spotkanie z lokalną społecznością. Katalończycy zdobyli ich serca swoją serdecznością i otwartością. Naturalnie wprowadzili gości z Polski w swoją kulturę, obyczajowość i życie codzienne, także rodzinne.

Za opiekę i koordynację wyjazdu odpowiedzialni są nauczyciele PZS nr 2 - Beata Skrzypczyk i Anna Świtlik.

Już w kwietniu 2019 planowany jest przyjazd Katalończyków do naszej szkoły. Zadbamy, by ich pobyt w naszym regionie, był dopracowany co do szczegółu. Tak, aby nasi gości wrócili do domu szczęśliwi, z poczuciem dobrze wykorzystanego czasu spędzonego w Polsce.

Marlena Kolon

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj