Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 8 maja 2018
  • wyświetleń: 2688

[ZDJĘCIA] Szkolenie dla nauczycieli w PZS nr 1 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj

W czwartek 26 kwietnia w auli PZS nr 1 odbyło się podsumowanie projektu unijnego obejmującego szkolenie dla 15 nauczycieli  realizowanego w ramach projektu "By kształcić jeszcze lepiej". Szkolenie odbyło się w pięknej nadmorskiej miejscowości Portsmouth.

Szkolenie dla nauczycieli w PZS nr 1 w Pszczynie - 26.04.2018 · fot. PZS nr 1 w Pszczynie


W celu podzielenia się efektami szkolenia i chęci upowszechnienia zdobytych informacji wśród nauczycieli pszczyńskich szkół, na podsumowanie zaproszeni zostali dyrektorzy wszystkich szkół podstawowych, jak i ponadpodstawowych z Powiatu Pszczyńskiego, a także przedstawiciele kuratorium, lokalnych władz oraz innych placówek o charakterze oświatowym. Zaproszeni goście mieli możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej, przedstawiającej kilka chwil z pobytu w Anglii, a także wzięli udział w szkoleniu przeprowadzonym przez nauczycieli PZS nr 1 na temat nauczania z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Celem odbytego przez nauczycieli szkolenia było doskonalenie umiejętności językowych, metodycznych, a przede wszystkim poznanie narzędzi i aplikacji takich jak: bitly, Kahoot, Prezi, Anki, eTwining itp. Zajęcia były prowadzone w języku angielskim w szkole Meridian School of English prowadzonej przez Tellus Group - współorganizatora i partnera naszego projektu. Zajęcia miały formę warsztatów i zajęć grupach. Trzeba jednak podkreślić, iż kurs to nie tylko nauka i rozwój kompetencji językowych, to także możliwość bezpośredniego kontaktu z kulturą tradycją danego kraju. W trakcie kursu nauczyciele w godzinach wieczornych mieli możliwość zwiedzenia Portsmouth, Brighton oraz Chichester. Świetna atmosfera sprzyjała przyswajaniu wiedzy i nowych doświadczeń oraz integracji grona nauczycielskiego. Już 30 czerwca 2018 r. nauczyciele przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych rozpoczną kolejne szkolenia w Anglii i w Hiszpanii.

Obecnie Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie prowadzi 4 projekty staży i szkoleń zagranicznych zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Do końca 2019 z tej możliwości skorzysta jeszcze 60 uczniów i 18 nauczycieli. Dokładamy wszelkich starań aby w kolejnych latach nauczyciele jak i przyszli uczniowie, którzy skorzystają z szerokiej i bogatej oferty kształcenia w naszej szkole mieli możliwość zrealizowania swojej mobilności w jednym z naszych krajów partnerskich. Szkoła współpracuje z partnerami w Niemczech, Hiszpanii i Anglii i posiada możliwości realizacji staży i szkoleń zagranicznych w tych państwach jak również w Portugalii, Włoszech, Norwegii czy Islandii? Zapraszamy!

PZS nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.