pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 27 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 1920

Obchody Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej we Frydku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Stanisława Hadyny we Frydku" podaj

Budzenie w dzieciach i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska, poczucia troski o czystość otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody to główne cele obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole, które obyły się 21 kwietnia.

Obchody Dnia Ziemi w SP we Frydku - 21.04.2018 · fot. Szkoła Podstawowa we Frydku


O 9.00 uczniowie zebrali się w klasach, aby zmierzyć się z przydzielonymi zadaniami. Każdy mógł wykazać się inicjatywą twórczą, zdolnościami, umiejętnościami oraz poczuciem piękna. Efekty pracy uczniowie zaprezentowali przed społecznością szkolną zebraną w sali gimnastycznej. Program tego dnia był bardzo urozmaicony. Oddział zerowy oraz klasy I-III stworzyły z odpadów zabawki, demonstrując proces recyklingu. Nauczyły pozostałych uczniów słów piosenki ekologicznej "EKOROCK", która została odśpiewana na zakończenie spotkania. Klasa 4a przedstawiła ciekawostki na temat Polskich Parków Narodowych, a klasa 4c zajęła się sadzeniem roślin, celem ukwiecenia i zazielenienia kwietników wokół szkoły oraz sal lekcyjnych.

Klasy piąte przygotowały ekologiczne plakaty: 5a o zdrowym stylu życia, a 5b o tematyce antysmogowej. W tym dniu klasa 5b, w ramach promowania rekreacji, wybrała się na nordic walking, przygotowała film informacyjny o smogu i krótką scenkę profilaktyczną, podczas której wcielająca się w planetę Ziemię uczennica - Martyna Bartas - z wielkim smutkiem opowiadała, że nie daje sobie już rady z wielką górą śmieci i poprosiła dzieci, żeby ją posprzątały. Uczniowie z ogromnym zapałem posprzątały Ziemię i wspaniale posegregowały odpady. Klasa 7 zgłębiała wiedzę na temat organizacji ekologicznych działających na całym świecie. Duży aplauz publiczności zdobył pokaz mody ekologicznej 2018 przygotowany przez klasę 6.

Na zakończenie spotkania zaprezentowany został filmowy "Wywiad ze Smogiem" nagrany przez uczennice z klasy 4b, a następnie każdy mógł poczęstować się sałatką owocową przygotowaną przez klasę 4b, ugasić pragnienie lemoniadą oraz koktajlem, w których przygotowaniu pomagali rodzice i dokonać degustacji kanapeczek z pastą awokado.

Dzieci zostały uwrażliwione na problemy środowiska przyrodniczego oraz wdrożone do aktywnej postawy w działaniu na rzecz ochrony przyrody. Działaniom towarzyszyła wystawa plakatów przygotowanych wcześniej przez wszystkie klasy w ramach akcji antysmogowej. Wystawę można oglądać na korytarzach szkoły.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w realizacji projektów w oddziale przedszkolnym oraz wsparcie w przygotowaniu poczęstunku w wersji eko.

Aneta Pełka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Hadyny we Frydku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Stanisława Hadyny we Frydku" podaj