pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 4 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 2818

Szkolna edycja "Mam Talent" w Krzyżowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Krzyżowicach" podaj

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Krzyżowicach uczniowie brali udział w zmaganiach matematycznych podczas Święta Matematyki i chwalili się swoimi talentami podczas szkolnej edycji "Mam Talent".

Szkolna edycja „Mam Talent” w Krzyżowicach - 03.2018 · fot. ZSP w Krzyżowicach


W ramach Święta Matematyki - dnia, w którym w szkole rządziła Królowa Nauk, odbyły się Szkolne Igrzyska Matematyczne pomiędzy klasami. Prowadzeniem imprezy zajęli się uczniowie klasy III b i IV, którzy zaprezentowali również zabawny wierszyk i matematyczne dowcipy. Głównym punktem programu były konkurencje między klasami, które miały pokazać, że matematyka wcale nie musi być nudna i trudna. Uczniowie brali udział w trzech grach-skojarzeniach, matematycznej wersji popularnego teleturnieju "Jeden z dziesięciu" oraz slalomie "gigancie", na końcu którego na jego uczestników czekało zadanie ... matematyczne.

Dodatkowo uczniowie wszystkich klas zaprezentowali plakaty na temat "Matematyka wokół nas" oraz okrzyk matematyczny. Był też pokaz mody, podczas którego uczniowie prezentowali własnoręcznie zrobione kreacje z motywem matematycznym. W ostatecznej klasyfikacji I miejsce i tydzień bez zadania domowego zdobyła kl. VI, II miejsce i 2 dni bez zadania domowego- kl. VII, a III miejsce i jeden dzień bez zadania domowego - kl. V. Wśród klas młodszych zwyciężyła III b!

Podczas pierwszej edycji Szkolnego Konkursu "Mam Talent" chętni uczniowie z klas I-VII zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne i kabaretowe przed całą społecznością szkolną. W szranki stanęło 22 uczestników. Występy oceniała komisja w składzie: pani Sabina Habraszka, pani Iwona Spandel-Barańska i pan Maciej Guściora. Nad całością czuwały panie Justyna Zawierucha i Anna Kowalik. Sędziowie nie mieli łatwego zadania, ponieważ poziom prezentowanych talentów był bardzo wysoki i wyrównany.

W kategorii klas IV-VII:
1. Karolina Rusek i Monika Paliczka, taniec
2. Zofia Pawlas - śpiew
3. Martyna Sobik - gimnastyka artystyczna

W kategorii klas I-III:
1. Wiktoria Hejnoł - śpiew
2. Antoni Wala - gwara
3. Franciszek Wujczyk - śpiew

Uczniowie podczas konkursu nabywali umiejętność pracy w grupach, testowali swoją wiedzę rozwiązując zadania - łamigłówki. Rywalizacja miała przede wszystkim pokazać, że matematyką można się bawić.

ZSP Krzyżowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Krzyżowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Krzyżowicach" podaj