pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 28 marca 2018
  • wyświetleń: 2998

Nowy profil w liceum w Pawłowicach - klasa medyczna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZSO w Pawłowicach" podaj

26 marca wójt gminy Pawłowice Franciszek Dziendziel i dyrektorka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju Grażyna Kuczera podpisali porozumienie o współpracy w zakresie kształcenia w klasie medycznej, która powstanie w Liceum Ogólnokształcącym w Pawłowicach.

Szkoła ZSO Pawłowice, liceum
W liceum w Pawłowicach powstanie klasa medyczna. · fot. UG Pawłowice


Patronat nad nową klasą będzie sprawował nie tylko Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju, ale również Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego z Dąbrowy Górniczej, która prowadzi licencjackie i magisterskie studia m. in. z zakresu pielęgniarstwa, ratownictwa medycznego czy zdrowia publicznego. Gmina podpisze stosowne porozumienie również ze szkołą z Dąbrowy Górniczej. Klasa patronacka o profilu medycznym umożliwi uczniom odbywanie zajęć praktycznych i laboratoryjnych u "patronów" czyli w jastrzębskim szpitalu i szkole wyższej.

Szkoła ZSO Pawłowice, liceum
W liceum w Pawłowicach powstanie klasa medyczna. · fot. UG Pawłowice


Klasa medyczna to doskonała oferta dla osób, które swoją przyszłość łączą z szeroko rozumianą ochroną zdrowia: medycyną, farmacją, stomatologią, weterynarią, położnictwem. Uczniowie w ramach zajęć dodatkowych będą zdobywali podstawy z ratownictwa medycznego, pielęgniarstwa, fizjoterapii. Będą mieli szansę na spotkania z lekarzami, pielęgniarkami, dietetykami, farmaceutami i kosmetologami.

Szkoła przewiduje również lekcje łaciny medycznej, języka angielskiego w medycynie tzw. Medical English, fizyki w medycynie. W klasie o profilu medycznym uczniowie będą realizowali biologię, chemię i matematykę oraz język angielski w zakresie rozszerzonym. Będą mogli również wybrać inne rozszerzenia.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZSO w Pawłowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZSO w Pawłowicach" podaj