pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 27 marca 2018
  • wyświetleń: 1428

Zagraniczny staż Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj

11 marca wczesnym rankiem grupa uczniów z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie wróciła z trzytygodniowego stażu. Stażu, który w sposób znaczący podniósł ich kompetencje zawodowe, społeczne i językowe.

PZS nr 1
Zagraniczny staż PZS nr 1 · fot. PZS nr 1 w Pszczynie


Nasi uczniowie kształcący się w zawodach technik chłodnictwa i klimatyzacji, mechanik pojazdów samochodowych i fryzjer swoje praktyki odbyli w hiszpańskich zakładach w Cordobie. Bardzo budujący jest fakt, iż aż 15 naszym uczniom zaproponowano pracę od zaraz lub po ukończeniu szkoły. Opinie, jakie uzyskaliśmy od pracodawców świadczyły o wysokiej kulturze zawodowej naszych uczniów, wysokich kompetencjach zawodowych i społecznych oraz dobrej znajomości języka obcego.

Liczymy, że kolejna grupa wyjeżdżająca w maju do Niemiec, jak i grupy które będą realizować swoje staże zagraniczne w 2019 okażą się być tak samo dobrze przygotowane, zarówno w procesie przygotowawczym do wyjazdu, jak i w całościowym kształceniu. Realizacja stażu to nie tylko praca w zakładach. W trakcie tego wyjazdu uczniowie zwiedzili takie miasta jak: Malaga, Sewilla, Granada i oczywiście Cordoba. Nie obyło się również bez zwiedzenia bardzo starych miejsc, czasami i ruin jak Alhambra (Granada), Medinat Al Zahra, Italica. W trakcie wyjazdu udało się też dwukrotnie wyjść na kręgle, czy bardzo szczegółowo zwiedzić samą Cordobę i np. pokosztować ślimaków.

Celem trzytygodniowego stażu realizowanego w ramach projektu "Podwyższamy swoje kompetencje i umiejętności zawodowe!!!" finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój było podniesienie kompetencji zawodowych, społecznych i kulturowych uczniów naszej szkoły i stwierdzić możemy, że ten cel w pełni został osiągnięty.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 od lat realizuje liczne projekty, których głównym celem jest zdobywanie nowych wiadomości i umiejętności zarówno uczniów, jak i kadry nauczycielskiej. W ramach swojej działalności Samochodówka stara się umożliwiać uczniom wyjazdy na staże zagraniczne ze względu na przekonanie, że wnoszą one bardzo dużo w rozwój młodego człowieka i zwiększają jego szanse na lepszy start w dorosłe, nie tylko zawodowe życie. Udział w stażach pozwala na poszerzenie horyzontów nie tylko zawodowych, ale również społecznych i językowych, zwiększa również otwartość na społeczeństwo europejskie, a także pozwala inaczej, szerzej pojmować zmiany zachodzące w dzisiejszym świecie.

Bartosz Furczyk

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj