pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 14 lutego 2018
  • wyświetleń: 1674

Konkurs regionalny: "Dziedzictwo kulturowe Ziemi Pszczyńskiej"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

We wtorek, 13 lutego tym razem w Stajniach Książecych odbył się jubileuszowy konkurs regionalny pt. "Dziedzictwo Kulturowe Ziemi Pszczyńskiej na zawsze w naszej pamięci... " dla szkół ponadgimnazjalnych powiatu pszczyńskiego. To już piąta edycja, którą swym patronatem objął Starosta Pszczyński.

Jubileuszowy konkurs regionalny "Dziedzictwo kulturowe Ziemi Pszczyńskiej" - 13.02.2018 · fot. Natalia Ruman


Szanowna Komisja składała się z Osobistości: Starosta Pszczyny Krystian Szostak, Dyrekcja Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. K. Miarki: Anna Smusz-Waberska, jak również zagościł Kurator Oświaty z Katowic Andrzej Mróz wraz z Dyrektorem Piotrem Cyganem, Kustosz Muzeum Prasy Śląskiej im. W. Korfantego w Pszczynie Aleksander Spyra, Kustosz Muzeum Regionalnego w Suszcu Kamojowka dr Waldemar Szendera, Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Pszczynie Justyna Pisek, Kierownik Działu Oświaty Małgorzata Wójcik, Ślazaczka Roku 2017 Teresa Urbańczyk, studentki Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie: Agata Pokładnik, Agata Płonka, Natalia Kidoń, Zuzanna Kiryluk, Proboszcz Parafii pw. Św. Jadwigi w Starej Wsi ks. Alojzy Bok.

Spotkanie poprowadzili uczniowie klasy 2 LO (o innowacji: pedagog społeczny i mundurowej): Kinga Jacek, Kinga Placek, Katarzyna Wróbel oraz Radosław Pławecki, którzy od początku roku szkolnego wyróżniają się w nauce i zaangażowaniem na rzecz Szkoły. Na początku całej Uroczystości dr Waldemar Szendera zaprezentował wykład inauguracyjny: "O przyrodzie Powiatu Pszczyńskiego".

Oto niektóre kategorie, z którymi zmierzyli się uczniowie szkół: Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 i nr 2 w Pszczynie oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Woli: wypowiedź oraz piosenka w gwarze śląskiej, tłumaczenie znaczeń wyrazów w gwarze śląskiej, prezentacja wybranej dawnej zabawy, plakat zachęcający do promowania zabytków i ciekawych miejsc w regionie pszczyńskim i wiele innych atrakcji, które przygotowane były również przez Szanowną Komisję. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie, jak również bardzo dobrze przygotowani byli uczniowie z Zespołu Szkół w Woli. Wszystkim gratulujemy!

Dziękujemy Staroście, Dyrekcji Stajni Książecych za udostępnienie sali, przygotowanie cennych nagród dla wszystkich uczestników, Dyrekcji PZS 2, organizatorom: Joannie Koczubie i Natalii M. Ruman, a przede wszystkim uczniom, za poświęcony czas podczas prac organizacyjnych Konkursu. Zapraszamy już na kolejną edycję konkursu regionalnego w 2019 roku!

Natalia Ruman

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj