pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 14 lutego 2018
  • wyświetleń: 2605

Marzeniem uczniów klas mundurowych jest służba w policji

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

Licealiści powiatowej "dwójki" kolejny raz spotkali się z profilaktykiem z pszczyńskiej komendy. Uczniowie tamtejszych klas łączą swoją przyszłość ze służbą w mundurze. Podkreślają, że ich marzeniem jest praca w policji. Dlatego też regularna obecność stróżów prawa na zajęciach w szkole jest dla nich bardzo ważna. Wstępując w poczet kadetów klas mundurowych, młodzi ludzie pragnęli stworzyć sobie warunki do lepszego przygotowania się do tak specyficznej pracy, jaką jest niełatwa służba w policji.

Klasa mundurowa w PZS 2 w Pszczynie - 02.2018
Klasa mundurowa w PZS 2 w Pszczynie - 02.2018 · fot. KPP Pszczyna


Pytani w klasie przez policjanta o motywy swojego wyboru, licealiści za każdym razem uśmiechali się kwitując swoją wypowiedź, że mają nadzieję mile wspominać szkolne czasy, kiedy już w przyszłości będą rozpoczynać kolejny patrol w granatowym mundurze.

Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Pszczynie oferuje uczniom klas profilowanych zajęcia specjalistyczne, w czasie których uczniowie mogą zapoznać się z pracą policjantów. Dzięki długoletniej współpracy szkoły z tutejszą jednostką, kadeci poznają specyfikę służby w mundurze na różnych stanowiskach. To pomaga dorastającej młodzieży w wyborze zawodowej profesji i podjęciu ostatecznej decyzji o wstąpieniu do policji. Ten profil kształcenia w szkole średniej polecany jest przede wszystkim kandydatom, którzy marzą o służbie w mundurze. Oprócz stałych przedmiotów, młodzież ma okazję poznać podstawy prawa karnego, ustawę o policji, czy też inne przepisy związane z administracją i bezpieczeństwem.

Klasa mundurowa w PZS 2 w Pszczynie - 02.2018
Klasa mundurowa w PZS 2 w Pszczynie - 02.2018 · fot. KPP Pszczyna


W trakcie prowadzonych przez specjalistów zajęć praktycznych, uczniowie doskonalą natomiast swoją sprawność fizyczną i umiejętności na strzelnicy, m.in. poznają budowę broni oraz przepisy regulujące jej użycie. Jak podkreśla młodzież starszych klas, dotychczasowy pobyt w szkole to niezapomniane chwile, czas, którego nigdy nie zapomną i z pewnością będą go wspominać z uśmiechem na twarzy. Może nawet wtedy, kiedy będą już przemierzać radiowozem ulice miasta?

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj