Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 23 grudnia 2017
  • wyświetleń: 3782

[ZDJĘCIA] "Błękitny prezent" w Szkole Podstawowej nr 1

"Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy... Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory... " - tym dniem refleksji, pojednania, dzielenia się opłatkiem był w Szkole Podstawowej nr 1 22 grudnia.

„Błękitny prezent” · fot. Olivia Ryłko


W ostatni piątek przed Bożym Narodzeniem cała społeczność szkolna spotkała się w radosnym, pełnym oczekiwania i już świątecznym nastroju na uroczystości zatytułowanej "Błękitny prezent."

Mogliśmy podziwiać około godzinny montaż słowno-muzyczny poświęcony tradycjom nocy wigilijnej przygotowany pod opieką s. Viktorii, H. Dyduch, M. Mrzyk, M. Szeląg, G. Wrzoł.

W pierwszej części dzieci klas młodszych przestawiły scenkę, której motywem przewodnim jest wędrujący z rąk do rąk tytułowy "błękitny prezent". Świąteczny podarunek miał magiczną moc, ponieważ sprawiał wszystkim - obdarowywanym jak i tym, którzy go wręczali - lawinę pozytywnych wzruszeń, radości, ciepła, uśmiechu, dodawał nadziei. Był to prezent wyjątkowy, bo przemieniał serca ludzi!

W kolejnej części mogliśmy posłuchać kolęd, pastorałek oraz wysłuchać pięknie wyrecytowanej poezji związanej z obchodami Świąt Bożego Narodzenia.

Były także akcenty niemieckojęzyczne, ponieważ przedstawiciele klas Vb i Vc zaśpiewali kolędę i wyrecytowali wiersz w tym właśnie języku.

Podczas wigilijnego spotkania byliśmy także świadkami wręczenia przez Panią Dyrektor dyplomu dla Pani Janiny Barczyk za tytuł Nauczyciela na Medal 2017 w kategorii Nauczyciel I-III w konkursie przeprowadzonym przez Dziennik Zachodni. Gratulujemy z całego serca tej zaszczytnej nagrody i niezmiernie cieszymy się, że w murach właśnie naszej szkoły pracuje nauczyciel z pasją, sercem i oddaniem.

Na koniec nie zabrakło świątecznych życzeń złożonych przez Panią Dyrektor Beatę Smolarek skierowanych do wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców.

Po wspólnym spotkaniu uczniowie udali się do klas na "Wigilijki klasowe", by we własnym gronie wraz z wychowawcą zaśpiewać kolędę, podzielić się opłatkiem i złożyć życzenia.

Pomódlmy się w Noc Betlejemską,
w Noc Szczęśliwego Rozwiązania,
by wszystko się nam rozplątało,
węzły, konflikty, powikłania.
Oby się wszystkie trudne sprawy
porozkręcały jak supełki,
własne ambicje i urazy
zaczęły śmieszyć jak kukiełki.
Oby w nas paskudne jędze
pozamieniały się w owieczki,
a w oczach mądre łzy stanęły
jak na choince barwnej świeczki.

J.Twardowski

Monika Major

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.