Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 30 listopada 2017
  • wyświetleń: 1453

XIV Dyktando Rodzinne w SP nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju

"Z ortografią jest trochę jak ze skokami... Można być doskonałym, a przy złym wietrze wylądować sporo przed linią końcową" słowa profesora Jana Malickiego przyświecały tegorocznej XIV edycji Gminnego Dyktanda Rodzinnego o Tytuł "Bezbłędnej Rodziny".

XIV Dyktando Rodzinne w Szkole Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju
fot. Marcin Baster


W tym roku miało ono wyjątkowy charakter, ponieważ gmina Goczałkowice-Zdrój obchodzi 25-lecie działalności. Z tej okazji tekst dyktanda związany był z historią i kulturą Goczałkowic. Patronat nad wydarzeniem objęło Towarzystwo Miłośników Języka Polskiego z Katowic, a tekst dyktanda przygotowała pani profesor Danuta Krzyżyk z Uniwersytetu Śląskiego.
To swoiste święto języka polskiego zgromadziło wielu uczniów SP1 wraz z rodzinami. W tym roku w szranki stanęło 16 rodzin. Wszyscy uczniowie szkoły zostali obdarowani prezentami i dyplomami za udział.

Tytuł "Bezbłędnej Rodziny" zdobyła rodzina Jankowskich w składzie: Szymon Jankowski, Anna Jankowska i Renata Jankowska.

XIV Dyktando Rodzinne w Szkole Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju
fot. Marcin Baster


Kolejne miejsca zajęły rodziny:
  • II miejsce rodzina Mączewskich w składzie: Magdalena Mączewska, Zuzanna Mączewska i Julia Mączewska
  • III miejsce rodzina Rudzińskich: Jakub Rudziński i Edyta Rudzińska


Zwycięzcy uhonorowani zostali nagrodami ufundowanymi przez wójt Gabrielę Plachę, przewodniczącego Rady Gminy Piotra Jacka, który wręczył nagrodę najmłodszemu uczestnikowi dyktanda oraz przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju.

Ciepłym akcentem podsumowującym konkurs było wręczenie ostatniej nagrody przez przewodniczącego Rady Rodziców Pana Adama Maćkowskiego. Nagrodą był tablet ufundowany przez jednego ze sponsorów, a otrzymał go Wiktor Gandor z klasy III.

Serdecznie dziękujemy firmom i osobom prywatnym za pomoc w organizacji konkursu. Bardzo się cieszymy, że w tym roku szkolnym dopisała frekwencja, jest to dla nas niezwykła przyjemność, że Gminne Dyktando Rodzinne stało się znakiem firmowym kultury językowej w Goczałkowicach. Już teraz zapraszamy na kolejną edycję dyktanda w przyszłym roku.

Marcin Baster / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.