pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 4 października 2017
  • wyświetleń: 1711

[ZDJĘCIA] Policjant i Sznupek z wizytą u przedszkolaków z Goczałkowic

Piosenki, wierszyki, papierowe znaki drogowe i przejście dla pieszych oraz piękne laurki dla gościa - to wszystko przygotowały przedszkolaki z Goczałkowic-Zdroju na wizytę z policjantem z pszczyńskiej komendy. Dzieci mogły pochwalić się dużą, jak na ten wiek, wiedzą o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Jak zawsze, przy okazji takich spotkań, nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć, prezentacji sprzętu służbowego i policyjnego pluszaka - Sznupka.

Policjant i Sznupek z wizytą u przedszkolaków z Goczałkowic - 10.2017 · fot. KPP Pszczyna


Jeżyki, Wiewiórki, Sowy i Pszczółki bardzo poważnie podeszły do zaplanowanej wizyty policyjnego profilaktyka i wraz ze swoimi paniami przygotowały ponad półgodzinny występ na temat bezpieczeństwa w ruchu. Po jego zakończeniu, policjant opowiedział o swojej pracy i bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Skupił się także na zagrożeniach w codziennym życiu. Starał się uzmysłowić maluchom, w jaki sposób mogą unikać niebezpieczeństw na drodze, w domu i w przedszkolu. Przypomniał numery alarmowe i jak zachować się w przypadku zaczepek ze strony obcych osób. Wszystkie informacje były tylko kwestią uporządkowania wiedzy, albowiem, jak pokazały przedszkolaki, ich wiedza na temat bezpieczeństwa jest bardzo duża.

W tak ciepłej i miłej atmosferze nie mogło zabraknąć piosenek i wierszyków, które maluchy wdzięcznie wyśpiewały lub wyrecytowały z charakterystycznym dla ich wieku "L". Niesamowite były również laurki z radiowozem i policjantami. Warto przy tym podkreślić zaangażowanie opiekunów w codziennym przekazywaniu dzieciom wiedzy na temat obowiązujących na drodze zasad. Policyjna pogadanka - wspólna inicjatywa pedagogów i mundurowych, a głównie forma, w jakiej przekazano dzieciom informacje, z pewnością na długo zapadną w ich pamięci, a w przyszłości zaowocują bezpiecznym pokonaniem przez nich drogi do szkoły.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.