pless.pl

Reklama

Edukacja

  • 13 czerwca 2017
  • wyświetleń: 2760

Europejska Nagroda Obywatelska dla Stowarzyszenia "Drogami Tischnera"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. prof. Józefa Tischnera w Woli" podaj

Stowarzyszenie "Drogami Tischnera" ma swoją siedzibę w Łopusznej, jednak koło nr 2 działa w Woli, przy Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi. Barbara Bandoła, dyrektorka szkoły, jest sekretarzem Stowarzyszenia. Funkcje prezesa od początku pełni brat śp. ks. Tischnera pan Kazimierz Tischner.

Organizacja istnieje od 2002 roku. Zajmuje się tworzeniem środowiska oświatowego integrującego młodzież, nauczycieli i wychowawców wokół spuścizny filozoficznej ks. prof. Józefa Tischnera i takich wartości jak wolność, dialog, szacunek, tolerancja dla odmienności drugiego człowieka, godność, równość - wywodzących się z podstawowych wartości cywilizacji europejskiej i spójnych z Europejską Kartą Praw Podstawowych.

Organizacja swoją działalnością obejmuje dzieci i młodzież uczącą się w 38 szkołach różnego typu w Polsce i jednej w Użgorodzie na Ukrainie, podopiecznych Krakowskiego Hospicjum dla Dzieci, studentów Wyższej Szkoły Europejskiej w Krakowie - czyli placówek noszących imię ks. Tischnera oraz inne zaprzyjaźnione szkoły, instytucje i osoby prywatne. Cele Stowarzyszenia koncentrują się na prowadzeniu dialogu społecznego, łączącego pokolenia, środowiska i przedstawicieli różnych grup społecznych i wyznań.

7 czerwca Kapituła Europejskiej Nagrody Wolności w Brukseli postanowiła przyznać Stowarzyszeniu za jego działalność Europejską Nagrodę Wolności 2017. To piękne zwieńczenie pracy jego członków oraz najbardziej zaangażowanych szkół - do nich należy Gimnazjum nr 2 w Woli.

Barbara Bandoła

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. prof. Józefa Tischnera w Woli

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. prof. Józefa Tischnera w Woli" podaj