pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 2 grudnia 2016
  • wyświetleń: 2487

Jubileusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Kobiórze

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Kobiórze" podaj

Mija 50 lat od dnia otwarcia budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy, mieszczącej się przy ul. Juliana Tuwima 33. W środę, 21 listopada odbyły się Uroczyste Obchody Jubileuszu Szkoły. Wzięli w nich udział uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, emerytowani nauczyciele i pracownicy, rodzice oraz zaproszeni goście.

Pierwszą częścią uroczystości była msza święta odprawiona w intencji nauczycieli, pracowników, uczniów oraz emerytów Szkoły Podstawowej ze wspomnieniem zmarłych nauczycieli, pracowników i uczniów w kościele parafialnym. Mszy św. przewodniczył proboszcz Parafii, Damian Suszka. Koncelebrowali księża: Rudolf Myszor, Marian Jaromin, Karol Matera, Andrzej Wieczorek, Marcin Wylężek, Rafał Oleksy. Ksiądz Adam Paprota przygotował oprawę muzyczną z udziałem scholi.

W mszy uczestniczyli uczniowie, a uświetniły ją poczty sztandarowe szkoły podstawowej i gimnazjum. Po mszy nastąpiła druga część uroczystości, która miała miejsce w Gminnym Domu Kultury. Swoją obecnością zaszczycili nas wójt gminy, Eugeniusz Lubański, skarbnik gminy, Gabriela Zając, reprezentujący powiat Stefan Ryt, wieloletni wójt Kobióra, dyrektor K. O. Delegatury w Bielsku-Białej, radni gminy, proboszcz parafii, księża, przedstawiciele Rady Rodziców z przewodniczącą Rady Rodziców, Beatą Morawiec na czele oraz Hanna Janusz - prezes Spółki Kobimed.

Swoją obecnością zaszczycili nas wieloletni darczyńcy Szkoły, którym wyrażamy wielką wdzięczność i podziękowanie za hojność i wsparcie. Towarzyszyli nam przedstawiciele gimnazjum oraz przedszkola. Byli z nami emeryci szkoły. To oni ją tworzyli 50 lat temu, nadali jej kształt, który przez ostatnie lata był realizowany, rozwijany i doskonalony. Wyrażamy naszą wdzięczność za Waszą pracę, włożony trud i dziękujemy za obecność oraz możliwość spotykania się z Wami. Potraficie nas sporo nauczyć.

Podczas tej części uroczystych obchodów 50-lecia Szkoły uczniowie zaprezentowali wspaniały program artystyczny, w którym pokazali swoje umiejętności i talenty, rozwijane pod okiem nauczycieli. Były tańce w wykonaniu Szkolnego Koła Tanecznego, pokaz zdolności akrobatycznych Koła Akrobatycznego, piękna gra na fletach w wykonaniu Campanelli, recytacja uczniów oraz jak zwykle zachwycający występ Kobiórskiej Czelodki.

Przygotowana została prezentacja multimedialna, przypominająca historię Szkoły, wydarzenia, jej działalność na przestrzeni 50 lat.

Zaprezentowany program artystyczny udowodnił, że minione 50 lat nie zostało zmarnowane, ale cały czas prowadziło Szkołę drogą rozwijania zdolności, możliwości i umiejętności swoich wychowanków.
Pokazał, że uczniowie wiele potrafią, a praca z nimi daje satysfakcję i radość. Nauczyciele mają wciąż zapał, by za nimi podążać i motywować do działań nieraz trudnych, ale niezwykłych. To również zasługa rodziców, żywo angażujących się w działania szkoły.

Kolejną częścią uroczystości było poznanie Szkoły - Jubilatki. Wszyscy goście zawitali w budynku Szkoły Podstawowej. Tu mogli powspominać, jak było, zobaczyć, jak się zmieniało i jak jest obecnie. Umożliwiła to przygotowana galeria prezentująca historię szkoły oraz Kroniki Szkolne, prowadzone od początków do aktualnych wydarzeń. Na gości czekały szkole klasy, biblioteka, świetlica z salką zabaw, pracownia komputerowa. Mogli poznać działanie nowoczesnych urządzeń wykorzystywanych obecnie w szkole, jak np. tablice interaktywne czy inne urządzenia multimedialne. Był to czas rozmów, wspomnień, miłych spotkań, nieraz takich po wielu latach.

Jubileusz 50-lecia Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kobiórze upłynął we wspaniałej atmosferze, wspólnej pracy wszystkich nauczycieli i pracowników, przy wsparciu rodziców.

Na szczególną pochwałę zasługują wspaniali uczniowie, którzy włożyli swoje serca w przygotowanie tak pięknego występu, pokonując zmęczenie i wysiłek. Życzymy im dalszych sukcesów, a szkole kolejnego Jubileuszu.

Beata Witańska

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Kobiórze

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Kobiórze" podaj