pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 29 listopada 2016
  • wyświetleń: 1841

[ZDJĘCIA] Lekcja żywej przyrody - Ptaki drapieżne w PZS nr 1

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj

W środę, 23 listopada w auli "Samochodówki" odbył się pokaz sokolniczy

Lekcja żywej przyrody - Ptaki drapieżne w PZS nr 1 - 23.11.2016 · fot. PZS nr 1


Trenerzy i hodowcy ptaków drapieżnych grupy " Ptaszyniec" podzielili się swoją wiedzą i zainteresowaniami zrodzonymi z wielkiej pasji do ptaków drapieżnych. W przystępny, obrazowy i zabawny sposób opowiadali o ich cechach charakterystycznych, zwyczajach, biologii oraz ich roli w przyrodzie.

Bohaterami spotkania byli : puchacz europejski, puszczyk brunatny, płomykówka, puszczyk zwyczajny, sokół , jastrząb harisa i pustułka. Oswojone ptaki przelatywały dosłownie nad naszymi głowami i chętnie prezentowały swoje umiejętności.

Uczniowie mieli okazję przekonać się, że lot sów jest bezszelestny, dowiedzieli się również, co to jest i do czego służy szlara, z jaką łatwością sowy obracają głową na boki i do tyłu oraz jak doskonały mają słuch .
Serdecznie dziękujemy trenerom ptaków za to niezwykłe spotkanie. Taka niekonwencjonalna lekcja na długo pozostanie w naszej pamięci.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj

PZS nr 1 w Pszczynie / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.