pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 14 listopada 2016
  • wyświetleń: 1008

Kolejny staż uczniów Samochodówki dobiegł końca - zdjęcia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj

"Mam wiedzę, mam umiejętności - nie boję się przyszłości!" taki właśnie tytuł nosi projekt, w ramach którego uczniowie PZS nr 1 realizowali pierwszy z trzech staży zagranicznych. Uczniowie w dniach 8-28 października zrealizowali swoją mobilność w hiszpańskich zakładach znajdujących się w Cordobie.

Kolejny staż uczniów Samochodówki - 8-28.10.2016 · fot. PZS nr 1


Reprezentanci pięciu kierunków (technik pojazdów samochodowych, technik usług fryzjerskich, fryzjer, sprzedawca, monter sieci urządzeń i instalacji sanitarnych) w ciągu trzech tygodni zajęć praktycznych podnieśli swoje kompetencje zawodowe, nabywając nową wiedzę i poznając nowe techniki adekwatne do swojego zawodu. Dzięki firmie przyjmującej ten staż również wniósł bardzo dużo w doświadczenie zawodowe naszych uczniów.

Realizacja staży zagranicznych to także poznawanie kraju partnerskiego, zwiększanie kompetencji społecznych i językowych. W trakcie tych trzech tygodni uczniowie poznali w znacznym stopniu historię i kulturę Hiszpanii. Zwiedzili takie miasta jak Cordoba, Granada, Sewilla czy Malaga. W każdym z nich zapoznani zostali z najważniejszymi obiektami zarówno współczesnymi, jak i historycznymi.

Kolejny staż uczniów Samochodówki - 8-28.10.2016
Kolejny staż uczniów Samochodówki - 8-28.10.2016 · fot. PZS nr 1


Ten staż był pierwszym z trzech zaplanowanych w ramach projektu "Mam wiedzę, mam umiejętności - nie boję się przyszłości!", który finansowany jest ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja.

Już w maju 2017 roku kolejna grupa uczniów naszej szkoły będzie realizowała swój trzytygodniowy staż, a jego uczestnicy będą podnosić swoje kompetencje zawodowe w Wielkiej Brytanii. Jako szkoła dokładamy wszelkich starań, aby umożliwiać naszym uczniom nabywanie doświadczeń zawodowych w różnych krajach europejskich w ramach programów Erasmus Plus czy POWER.

Kolejny staż uczniów Samochodówki - 8-28.10.2016
Kolejny staż uczniów Samochodówki - 8-28.10.2016 · fot. PZS nr 1

PZS nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj