pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 7 listopada 2016
  • wyświetleń: 1187

Spotkanie z dzielnicowym w pszczyńskiej "czwórce"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 4 im. Józefa Pukowca w Pszczynie" podaj

Dzielnicowy - policjant, którego imię zna większość mieszkańców, który doradzi i pomoże. Tak zaprezentował swoją pracę pierwszoklasistom z pszczyńskiej "czwórki" sierż.szt. Dawid Pryga. Policjant opowiedział o swojej codziennej służbie, pokazał sprzęt służbowy, mówił też o bezpieczeństwie najmłodszych.

Spotkanie z dzielnicowym w pszczyńskiej "czwórce" - 11.2016 · fot. KPP Pszczyna


Uświadamianie najmłodszych, że zawsze mogą liczyć na swojego dzielnicowego było jednym z tematów policyjnej pogadanki przeprowadzonej w podstawówce na osiedlu Daszyńskiego w Pszczynie. Policjant poruszył także problemy związane z bezpieczeństwem na drodze, w domu i w szkole, a także zagadnienie wspólnego dbania o ład i porządek w rejonie. Opowiedział, jak można to robić już od najmłodszych lat. Przypomniał, co wolno, a co jest absolutnie zabronione.

Policjant wymienił także podstawowe zasady obowiązujące na drodze. Zaprezentował dzieciom, jak zwiększa się widoczność pieszego z odblaskiem i wytłumaczył, dlaczego należy szczególnie uważać przechodząc przez jezdnię. Wspomniał również, jak duże zagrożenie w ruchu stanowią nietrzeźwi kierowcy i dlaczego, nawet podczas korzystania z przejścia dla pieszych, trzeba zachować czujność.

Dzielnicowy uatrakcyjnił pogadankę wyświetlonym filmem i prezentacją sprzętu służbowego oraz radiowozu. Nieodzownym elementem takich spotkań z policjantem jest pamiątkowe zdjęcie. Tak też się stało i tym razem.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Józefa Pukowca w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 4 im. Józefa Pukowca w Pszczynie" podaj