pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 5 lutego 2016
  • wyświetleń: 1750

Staże zagraniczne dla uczniów PZS 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

Celem projektu pt. "Młodzi technicy we współczesnej Europie", realizowanego przez Powiatowy Zespół Szkół nr 2 jest wyjazd na 4-tygodniową praktykę do Portugalii i Włoch, podniesienie swoich kompetencji językowych oraz umiejętności zawodowych.

Staże zagraniczne dla uczniów PZS 2 - 01.2016 · fot. PZS nr 2


W pierwszym etapie projektu weźmie udział 25 uczniów, z czego 12 z nich stanowią osoby zakwalifikowane na wyjazd do Portugalii, a 13 osób będzie odbywać praktykę zawodową we Włoszech. Pierwsza grupa wyjazdowa projektu obejmować będzie trzy kierunki kształcenia - technik informatyk, technik obsługi turystycznej oraz technik hotelarstwa. Uczniowie zostali ocenieni za pomocą rankingu uwzględniając wiele kluczowych czynników.

Obecnie jesteśmy na etapie przygotowawczym - zaczęliśmy kursy językowo-kulturowe, mające na celu przygotowanie nas do wyjazdu, poznajemy m.in. słownictwo branżowe oraz nowy język, który z pewnością zostanie wykorzystany podczas praktyk za granicą. Kolejnym naszym etapem jest wyjazd staż zagraniczny, który nastąpi już 21 lutego. Wszyscy uczestnicy nie mogą się doczekać tego dnia, w którym dostaną tak wielką okazję do zdobycia cennego doświadczenia!

Projekt realizowany jest w ramach projektu systemowego "Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz szkolenia kadry kształcenia zawodowego" w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER). Projekt jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

Arkadiusz Fryś - uczestnik projektu, uczeń klasy 3 TI

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj