pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 19 października 2015
  • wyświetleń: 1093

I Forum Edukacyjne w Pszczynie

"Partnerstwo dla rozwoju lokalnego i edukacji" - pod taką nazwą zorganizowano w Pszczynie I Forum Edukacyjne, które odbyło się 15 października w Stajniach Książęcych.

I Forum Edukacyjne w Pszczynie - 15.10.2015 · fot. UM Pszczyna


W Forum uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy szkół, szefowie pszczyńskich instytucji oraz przedsiębiorcy. Zanim Jadwiga Olszańska-Urban wygłosiła inauguracyjny wykład, spotkanie otworzyła pomysłodawczyni, radna Maria Szostak. Burmistrz Pszczyny przywitał uczestników, a zastępca burmistrza Barbara Sopot-Zembok przedstawiła krótki rys 25 lat edukacji w samorządzie.

W trakcie spotkania odbyły się również zajęcia warsztatowe, na których uczestnicy opracowywali tzw. beczkę lokalnych zasobów do kompleksowego wspomagania w powiecie. Dzięki temu określono m.in. zasoby: ludzkie, kompetencje, instytucje i ofertę, infrastrukturę. Uczestnicy zastanawiali się również nad tym, jak pozyskać wsparcie zewnętrzne, źródła dodatkowego finansowania. Efekty pracy grupowej dopiero poznamy. Zostaną opracowane na podstawie analizy przez prowadzącą zajęcia. Ideą jest opracowanie koncepcji współpracy wszystkich podmiotów, dzięki czemu poziom pszczyńskiej edukacji będzie na bardzo wysokim poziomie.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.