pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 5 czerwca 2015
  • wyświetleń: 1739

Dominika i Dawid zasiedli w Sejmie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im K. Miarki, Dominika Błąkała i Dawid Doktor uczestniczyli w XXI Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie

Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Sejmie - 31.05.2015 · fot. PZS nr 2


Dominika Błąkała i Dawid Doktor zdobyli mandaty poselskie na XXI Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży w ramach ogólnopolskiego konkursu zorganizowanego przez Centrum Edukacji Europejskiej. 30 maja, wraz z grupą kolegów i koleżanek ze szkolnych kół zainteresowań, wyjechali do stolicy. Jeszcze tego samego dnia wszyscy uczniowie zwiedzili Centrum Nauki Kopernik, Stare Miasto, spacerowali po Krakowskim Przedmieściu, oddali hołd poległym Polakom przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Sejmie - 31.05.2015
Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w sejmie - 31.05.2015 · fot. PZS nr 2


31 maja posłowie XXI Sesji SDiM uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Kancelarię Sejmu i Centrum Edukacji Obywatelskiej. Partycypacja młodzieży w samorządzie terytorialnym, ale także w organach władzy ustawodawczej była głównym tematem tegorocznej sesji, która odbyła się 1 czerwca w Sejmie RP. W obradach uczestniczyło 460 uczniów z całej Polski. Poseł Dawid Doktor wystąpił przed Wysoką Izbą i zaprezentował swoje poprawki poselskie do Uchwały XXI Sesji SDiM. Udzielił on także wywiadu dla TVP Info, który został wyemitowany na antenie tej stacji.

Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Sejmie - 31.05.2015
Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w sejmie - 31.05.2015 · fot. PZS nr 2


Pozostali uczniowie zwiedzili Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, usiedli za biurkiem Prezesa Rady Ministrów, spotkali się z wieloma politykami. Odwiedzili także Giełdę Papierów Wartościowych, Muzeum Narodowe, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Powstania Warszawskiego, Stadion Narodowy.

źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj