pless.pl

Reklama

Edukacja

  • 26 maja 2010
  • wyświetleń: 3488

Mistrzem ortografii został Tomek

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum w Goczałkowicach - Zdroju" podaj

We wtorek 25 maja, w goczałkowickim gimnazjum już po raz jedenasty uczniowie okolicznych szkół walczyli o tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Pszczyńskiej.

Tekst dyktanda

Zwycięzcą został Tomasz Szary - uczeń Gimnazjum Katolickiego w Czechowicach-Dziedzicach. Serdecznie gratulujemy tegorocznemu Mistrzowi oraz nauczycielowi prowadzącemu - Pani Annie Tomanek - Pudzie.

Tak jak w roku ubiegłym honorowy patronat nad konkursem objęło Kolegium Nauczycielskie w Bielsku - Białej - reprezentowane przez Panią dr Joannę Przyklenk - autorkę dyktanda konkursowego. Nagrody i okolicznościowe dyplomy uczestnikom wręczył Dyrektor Kolegium Nauczycielskiego - Pan Józef Mamorski.

Kolejne miejsca zajęli Damian Antosz z Gimnazjum nr 4 w Pszczynie oraz Monika Słowik z Gimnazjum w Studzionce.

Tematem przewodnim ortograficznych zmagań w tym roku były "Pasje pewnego gimnazjalisty". Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z przygodą Ambrożego, przede wszystkim zaś do sprawdzenia swoich umiejętności ortograficznych. W plikach do pobrania zamieszczamy tekst dyktanda.

Anna Czerwińska / Gimnazjum w Goczałkowicach Zdroju

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Gimnazjum w Goczałkowicach - Zdroju

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum w Goczałkowicach - Zdroju" podaj