Co, gdzie, kiedy?

  • 3 czerwca 2024
  • 14 czerwca 2024
  • wyświetleń: 3960

Pszczyński Budżet Obywatelski - w czerwcu można składać wnioski!

Za nami:

Rozpoczyna się kolejna edycja Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego! Na innowacyjne pomysły mieszkańców gmina przeznaczy 2,5 mln złotych. Projekty można zgłaszać od 3 do 14 czerwca. Wnioski są przyjmowane w Urzędzie Miejskim, a także drogą pocztową lub mailową.

Pszczyński Budżet Obywatelski, PBO
Pszczyński Budżet Obywatelski - w czerwcu można składać wnioski! · fot. UM Pszczyna


Każdego roku gmina Pszczyna realizuje Pszczyński Budżet Obywatelski. W czerwcu miasto czeka na Wasze propozycje. Jak zawsze, należy je składać na formularzach, osobiście w Urzędzie Miejskim w Pszczynie, drogą pocztową lub mailową na adres: pszczyna@pszczyna.pl.

- Pszczyński Budżet Obywatelski funkcjonuje już kilkunastu lat! Byliśmy jednym z pierwszych samorządów w kraju, który go wprowadził. Dzięki Waszym inicjatywom zrealizowaliśmy setki projektów i inwestycji. Place zabaw, siłownie zewnętrzne i inne inwestycje wciąż służą lokalnej społeczności. Sadzimy drzewa i kwiaty zgodnie z Waszymi sugestiami, rozwijając naszą gminę. Budżet obywatelski to doskonałe narzędzie, które angażuje mieszkańców w projektowanie swojego otoczenia. Zachęcam do składania wniosków oraz udziału w głosowaniu - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Pozytywnie zweryfikowane projekty zostaną opublikowane w lipcu, a następnie, już w sierpniu - odbędzie się głosowanie wśród mieszkańców.

Szczegółowe informacje na temat PBO znajdują się na stronie https://budzet.pszczyna.pl.

ar / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.