Reklama

Zdrowie

  • 9 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 385

Dni Promocji Zdrowia w Pawłowicach - wsparcie dla lepszego życia

17 sierpnia w gminie Pawłowice rozpoczną się Dni Promocji Zdrowia, które potrwają do 18 października.

Bieg Pawłowicki - 27-28.08.2022
Bieg Pawłowicki - 27-28.08.2022 · fot. UG Pawłowice


W trakcie tych dni mieszkańcy będą mieli okazję do wzięcia udziału w różnych wydarzeniach wspierających zdrowy styl życia i edukację zdrowotną, są to między innymi wydarzenia sportowe, warsztaty z psychologiem, warsztaty kulinarne dla dzieci, ćwiczenia ruchowe dla seniorów, bezpłatne badanie mammograficzne. Harmonogram Dni Promocji Zdrowia został dostosowany do potrzeb i wieku mieszkańców.

Pierwszym wydarzeniem, które rozpocznie Dni Promocji Zdrowia będzie trening Nordic Walking dla osób powyżej 60. roku życia, szczególnie dla tych którzy planują wziąć udział w tegorocznym Biegu Pawłowickim. 17 sierpnia Gminny Ośrodek Sportu w Pawłowicach zaprasza wszystkich miłośników Nordic Walking na przedbiegowy trening z kijami. Zapisy pod numerem telefonu 32 4756 235.

W ramach Dni Promocji Zdrowia, 27 sierpnia odbędzie się również 9. Bieg Pawłowicki, największa biegowa impreza w gminie. Zarówno doświadczeni biegacze jak i osoby dopiero zaczynające przygodę z bieganiem mogą wziąć udział w tym wydarzeniu. Tradycyjnie dla zawodników przygotowano dwie trasy do wyboru: bieg na 5 km oraz Nordic Walking na 3,3 km.

To okazja, aby sprawdzić swoją kondycję i podjąć biegowe wyzwanie. Zapisy trwają tylko do 20 sierpnia. Już teraz dołącz do lokalnej społeczności aktywnych ludzi.

Program zawodów:
  • 16.00 - 17.30 - Odbiór pakietów startowych w Biurze Zawodów
  • 17.40 - wspólna rozgrzewka
  • 18.00 - Start Biegu (w pierwszej kolejności bieg za nimi nordic walking)
  • 18.55 - Zamknięcie trasy Biegu
  • 19.05 - Ceremonia wręczania nagród dla zwycięzców


Więcej informacji o 9 Biegu Pawłowickim na http://www.gos.pawlowice.pl

BM / pless.pl

źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.