pless.pl

Reklama

Zdrowie

  • 20 stycznia 2023
  • wyświetleń: 2402

Szpital podsumowuje 2022 rok. Ilu pacjentom została udzielona pomoc?

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj

Rok 2022 był rokiem wielu zmian w zakresie organizacji Szpitala Joannitas w Pszczynie. W marcu zakończono prowadzenie oddziałów covidowych. Na szczęście placówce udało się przetrwać ten trudny czas.

Reklama

Szpital w Pszczynie podsumował 2022 rok
fot. Szpital Joannitas


Oprócz Izby przyjęć w 2022 roku prowadzono 8 oddziałów szpitalnych. W minionym roku uruchomiono Poradnię onkologiczną, anestezjologiczną i Poradnię chorób zakaźnych, zatem pacjenci mogli korzystać w sumie z 5 przyszpitalnych poradni. Na kilku oddziałach zwiększona została liczbę łóżek.

- Staraliśmy się angażować w działania profilaktyczne, m.in. poprzez organizację bezpłatnych pakietów badań dla różnych grup wiekowych - mówią przedstawiciele szpitala. - Dokonaliśmy ogromnego wysiłku, żeby zinformatyzować Szpital. To duży krok w zakresie sposobu pracy komórek medycznych i administracyjnych. Możliwość tworzenia elektronicznej dokumentacji medycznej usprawnia przepływ informacji, a w konsekwencji ułatwi pracę personelu medycznego.

We wrześniu otwarta została Szkoła Rodzenia Joannitas, a w grudniu poszerzono zakres badań laboratorium poprzez otwarcie pracowni mikrobiologii.

Start Szkoły Rodzenia w Szpitalu Joannitas - 1.09.2022
Start Szkoły Rodzenia w Szpitalu Joannitas - 1.09.2022 · fot. Szpital Joannitas


Warto wspomnieć również o sprzętach, jakie pojawiły się w szpitalnych pracowniach, jak np. rezonans magnetyczny pozwalający na wielonarządową diagnostykę, czy dwa nowoczesne przenośne aparaty usg.

Zmienia się także wnętrze placówki. Wyremontowano m.in. pokój zabiegowy, dyżurkę oraz punkt pielęgniarski na Oddziale ginekologiczno-położniczym. Zmodernizowane zostały korytarze bloku operacyjnego oraz pracowni endoskopii. Sukcesywnie odświeżane były wybrane pomieszczenia szpitala, które udało się dostosować do właściwych standardów.

- Wiemy, że wiele jeszcze przed nami... Nie udałoby się to bez udziału osób i instytucji, dla których Szpital jest po prostu ważny. Dziękujemy Wam wszystkim za zaangażowanie, wsparcie i dobrą energię. Mamy nadzieję, że ten rok będzie rokiem dalszego rozwoju naszej placówki - mówią przedstawiciele szpitala.

Szpital w Pszczynie podsumował 2022 rok
fot. Szpital Joannitas

BM / pless.pl

źródło: Szpital Joannitas w Pszczynie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj