pless.pl

Reklama

Zdrowie

  • 21 stycznia 2023
  • 22 stycznia 2023
  • wyświetleń: 3844

Pomoc pacjentom z demencją. Studzieniczanka laureatką konkursu!

Dominika Rachwał ze Studzienic została laureatką Konkursu Queen Silvia Nursing Award 2022. Stworzyła projekt mający na celu zaktywizowanie pacjentów z demencją.

Reklama

Pomoc pacjentom z demencją. Studzieniczanka laureatką konkursu!
Pomoc pacjentom z demencją. Studzieniczanka Dominika Rachwał laureatką konkursu! · fot. materiały prasowe


Dominika na co dzień pracuje jako pielęgniarka i jednocześnie jest studentką studiów pielęgniarskich II stopnia na Uniwersytecie Jagiellońskim. Swój zwycięski pomysł zatytułowała "Odkryj świat na nowo!".

Zakłada on stworzenie polisensorycznych paneli z możliwością montowania na łóżkach pacjentów w szpitalu. Panele mają możliwość dostosowania do szerokości łóżka i regulacją pochylenia tablicy. Dodatkowo posiadają wymienne moduły paneli z różnymi fakturami, kolorami oraz elementami przypominającymi o funkcjonowaniu w życiu codziennym, np. klawisze telefonu, sztućce, warzywa, owoce, trawa, kalendarz, liczby, litery, różnokształtne figury, kolory lub faktury materiału.

Dominika Rachwał

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.