pless.pl

Reklama

Zdrowie

  • 14 grudnia 2022
  • 17 grudnia 2022
  • wyświetleń: 1784

Różowa Skrzyneczka w Ośrodku Pomocy Społecznej w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ośrodek Pomocy Społecznej" podaj

Ośrodek Pomocy Społecznej w Pszczynie w związku z pogłębiającym się problemem ubóstwa menstruacyjnego i rażącym brakiem świadomości osób dorosłych oraz nieletnich na temat środków potrzebnych na czas menstruacji kobiet, przystąpił do programu Różowa Skrzyneczka. Skrytka na środki higieniczne pojawiła się na budynku OPS w Pszczynie.

Reklama

Różowe skrzyneczki w szkole w Jankowicach - 11.2022
Różowe skrzyneczki w szkole w Jankowicach - 11.2022 · fot. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jankowicach


Różowa Skrzyneczka to fundacja walcząca z wykluczeniem i tabu menstruacyjnym. Zabiega o powszechny dostęp do bezpłatnych środków higieny osobistej na czas menstruacji w przestrzeni publicznej. W różowych skrzyneczkach kobiety znajdą darmowe podpaski i tampony. Projekt działa zgodnie z zasadą: weź, jeśli potrzebujesz, zostaw, jeśli masz nadmiar!

Ostatnio na budynku Ośrodka Pomocy Społecznej w Pszczynie przy ul. Jana Kilińskiego 3A umieszczono Różową Skrzyneczką, w której znajdują się środki higieniczne takie jak: podpaski, wkładki, tampony, chusteczki. Materiały te zostały sfinansowane przez Urząd Miejski w Pszczynie.

Priorytetem OPS jest pomoc dziewczynom i kobietom z otoczenia, pozostającym w ubóstwie menstruacyjnym. Dlatego ośrodek zaprasza osoby w potrzebie do darmowego korzystania z tych środków.

Zachęca także inne instytucje i organizacje pozarządowe do przyłączenia się do programu Różowa Skrzyneczka, ponieważ razem możemy więcej.

Przekaż darowiznę - każda złotówka jest ogromną pomocą:

Fundacja "Różowa Skrzyneczka"
37 1090 2398 0000 0001 4857 6241
Tytuł wpłaty: Darowizna na cele statutowe.

ar / pless.pl

źródło: OPS Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ośrodek Pomocy Społecznej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ośrodek Pomocy Społecznej" podaj