pless.pl

Reklama

Zdrowie

  • 9 grudnia 2022
  • wyświetleń: 965

Uczniowie klas medycznych na praktykach w jastrzębskim szpitalu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZSO w Pawłowicach" podaj

Uczniowie klas medycznych ZSO w Pawłowicach brali udział w praktykach w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.

Reklama

Uczniowie klas medycznych na praktykach w jastrzębskim szpitalu - 12.2022
Uczniowie klas medycznych na praktykach w jastrzębskim szpitalu - 12.2022 · fot. UG Pawłowice


1 grudnia Gmina Pawłowice zawarła porozumienie z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju, dzięki któremu uczniowie klas medycznych Liceum Ogólnokształcącego będą odbywać praktyki w wojewódzkim szpitalu w latach 2022 -2027.

Uczniowie klas trzecich i czwartych wezmą udział w zajęciach praktycznych prowadzonych na terenie szpitala oraz w zajęciach teoretycznych prowadzonych przez pracowników szpitala w siedzibie szkoły. Celem zawartego porozumienia jest stworzenie optymalnych warunków kształcenia i przygotowanie absolwentów klasy medycznej do podjęcia dalszej nauki na kierunkach medycznych, między innymi medycynie, pielęgniarstwie, ratownictwie medycznym, położnictwie, fizjoterapii.

Pierwsze zajęcia w ramach porozumienia odbyły się w środę 7 grudnia 2022 r. Uczniowie zwiedzili blok operacyjny, gdzie obserwowali lekarzy wykonujących zabieg. Zobaczyli, jak wygląda praca na oddziale intensywnej terapii dla dzieci i dorosłych oraz mieli okazję wykonać drobne czynności pielęgnacyjne przy pacjentach w obecności personelu szpitala.

ar / pless.pl

źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZSO w Pawłowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZSO w Pawłowicach" podaj