pless.pl

Reklama

Zdrowie

  • 8 grudnia 2022
  • wyświetleń: 1014

55 lat Koła Polskiego Związku Niewidomych w Pszczynie

W środę, 7 grudnia Koło Polskiego Związku Niewidomych w Pszczynie obchodziło jubileusz 55-lecia istnienia.

Reklama

55 lat Koła Polskiego Związku Niewidomych w Pszczynie - 07.12.2022
55 lat Koła Polskiego Związku Niewidomych w Pszczynie - 07.12.2022 · fot. UM Pszczyna


Na spotkaniu, które miało miejsce w salce parafialnej przy kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Częstochowskiej w Pszczynie, spotkali się członkowie koła, burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol, zastępca burmistrza Magdalena Czarnecka, wicestarosta pszczyński Damian Cieszewski oraz ksiądz Józef Marek, który w okresie posługi był blisko związany z organizacją.

- Od wielu lat robimy wszystko, aby wspierać organizacje, które mają na celu integrację oraz wyciąganie pomocnej dłoni w kierunku potrzebujących mieszkańców naszej gminy. Przykładem jest właśnie Koło Polskiego Związku Niewidomy w Pszczynie, który obchodzi piękny jubileusz. Takie organizacje nie są w stanie funkcjonować bez pełnych empatii osób zaangażowanych. Na ręce Heleny Mazur, prezes Koła złożyłem gratulacje za ogromne poświęcenie. Życzę wszystkim członkom, żeby w swoim środowisku czuli się jak u siebie w domu - powiedział po spotkaniu burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

55 lat Koła Polskiego Związku Niewidomych w Pszczynie - 07.12.2022
55 lat Koła Polskiego Związku Niewidomych w Pszczynie - 07.12.2022 · fot. UM Pszczyna


Koło Polskiego Związku Niewidomych w Pszczynie zostało założone w 1967 roku po to, aby wspierać osoby z dysfunkcjami wzroku, a także reprezentować i artykułować potrzeby społeczne członków Koła. Gmina Pszczyna wspiera działalność poprzez udzielanie rocznej dotacji na ochronę zdrowia i integracji osób niewidomych w społeczności lokalnej.

ar / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.