pless.pl

Reklama

Zdrowie

  • 8 grudnia 2022
  • 14 grudnia 2022
  • wyświetleń: 8711

Potrzebny remont izby przyjęć - pielęgniarka założyła zbiórkę

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj

Pielęgniarka założyła zbiórkę internetową na remont izby przyjęć w pszczyńskim szpitalu.

Reklama

Jolanta Bednarz
Jolanta Bednarz · fot. materiały prasowe


- Drodzy darczyńcy, od roku jestem pielęgniarką oddziałową Izby przyjęć Szpitala Joannitas w Pszczynie. Od początku zastanawiałam się co mogę zrobić, aby moje nowe miejsce pracy, wyglądało odpowiednio do potrzeb pacjentów. Kondycja finansowa naszego Szpitala nie pozwala na gruntowny remont. Dlatego zdecydowałam się prosić Państwa o pomoc - napisała Jolanta Bednarz - organizatorka internetowej zbiórki.

- Izba przyjęć jest pierwszym punktem Szpitala, do którego trafiają pacjenci w nagłych przypadkach, często przestraszeni, niepewni tego, co się z nimi dzieje i gdzie trafią. Zależy nam, aby przestrzeń, w której spędzają ten pierwszy etap i oczekują na diagnozę, dawała im komfort - była ciepła, dobrze oświetlona i wzbudzała poczucie spokoju - wskazuje.

Zakres remontuPlacówka chciałaby wymienić wszystkie okna. Te obecne są stare i nieszczelne. Personelowi marzą się też automatyczne drzwi wewnętrzne, które ułatwiłyby medykom transport pacjentów na łóżkach szpitalnych. Ściany i sufity też wymagają odświeżenia - wygładzenia i nadania im przyjemnych barw. Oświetlenie zostałoby za środki ze zbiórki wymienione na silniejsze, a jednocześnie energooszczędne.

Kolejnym elementem jest zużyta już podłoga. Od początku działalności Szpitala (tj. od sierpnia 2018 r.) w Izbie przyjęć udzielono świadczeń prawie 59 tysiącom pacjentów. Aby zapewnić im prywatność i intymność podczas badań, potrzebny byłby zakup parawanów medycznych wyposażonych w nowoczesny system izolowania chorych.

- W następnym etapie, jeśli uda nam się pozyskać odpowiednią ilość środków finansowych, marzy nam się remont łazienek, wymiana płytek na ścianach oraz mebli medycznych - pisze Jolanta Bednarz.

- Wraz z całym zespołem pielęgniarek, ratowników, opiekunów medycznych i niemedycznych oraz sekretarek medycznych chcemy, aby Izba przyjęć stała się wizytówką Szpitala Joannitas w Pszczynie. Prosimy o udostępnianie naszej Zrzutki. Mamy nadzieję, że wśród czytających znajdą się osoby chętne wesprzeć nasz projekt, czy to w formie finansowej, czy osobistej (np. pomoc w pracach remontowych). Obiecujemy informować na bieżąco o postępach prac - dodaje.

Link do zbiórki: https://pomagam.pl/3wdyc6

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj