pless.pl

Reklama

Zdrowie

  • 7 grudnia 2022
  • wyświetleń: 1344

[FOTO] Mikołajkowa akcja krwiodawstwa w "Rolniczoku"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

6 grudnia na terenie Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie odbyła akcja pn. "Zostań Świętym Mikołajem i oddaj krew". Akcję wsparli pszczyńscy policjanci.

Reklama

Mikołajkowa akcja krwiodawstwa w "Rolniczoku" - 06.12.2022 · fot. KPP Pszczyna


W Mikołajki każdy z nas mógł obdarować kogoś wyjątkowym prezentem. Od godziny 8:30 na parkingu Powiatowego Zespołu Szkół Nr 2 przy ulicy Szymanowskiego 12 w Pszczynie odbywała się Akcja Honorowego Oddawania Krwi.

Pamiętajmy, że krew to lek, którego nie można wyprodukować w warunkach laboratoryjnych, a jej jedynym źródłem jest drugi człowiek. Preparaty ze wszystkimi grupami krwi są bardzo ważne, a każdego dnia potrzebują ich chorzy w każdym wieku, w tym pacjenci hematoonkologiczni.

Mikołajkowa akcja krwiodawstwa w "Rolniczoku" - 06.12.2022
Mikołajkowa akcja krwiodawstwa w "Rolniczoku" - 06.12.2022 · fot. KPP Pszczyna


Mundurowi swoją postawą zachęcają wszystkich do angażowania się w takie działania. To nic nie kosztuje, a można w ten sposób uratować komuś życie. Wystarczy mały gest, by dać szansę na życie drugiemu człowiekowi.

Przypominamy, aby zostać krwiodawcą, trzeba być zdrową osobą w wieku od 18 do 65 lat, o wadze powyżej 50 kilogramów. Jeden dawca może oddać jednorazowo 450 ml. Kobiety mogą oddawać krew 4 razy w ciągu roku, a mężczyźni 6 razy - jednak nie częściej niż co 8 tygodni. Każdy honorowy dawca, kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.

Gorąco zachęcamy! Każdy z nas może zostać Świętym Mikołajem, który ratuje ludzkie życie.

ar / pless.pl

źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj